Anasayfa GÜNDEM Zafer Yalçın bunları da takip et!

Zafer Yalçın bunları da takip et!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, MHP Silivri İlçe Başkanı Silivri de iktidar olurken yaptıkları vaatleri unutmuş olacak ki “Değerli Silivrili hemşerilerimiz, sizlere karşı olan sorumluluğumuz gereği, vaat edilen hizmetlerin hangi aşamada olduğunu takip etmek ve sorgulamak temel görevlerimiz arasındadır.” diyerek çok önemli bir açıklama yapmış.

Anlaşılan populizm bitti, polemik dönemi başladı, Sayın Yalçın’ın ilk açıklamasını ciddiye alıp hakkında haber yada yorum dahi yapmadım, Berker Esen ciddiye alarak uygun cevabı verdi, lakin işi polemiğe döktüğünü görünce sormak farz oldu.

Sayın Yalçın birde şunu eklemiş açıklamasına “Bu sebeple Silivri köylüsünden süt alımı yapacaklarını birkaç ay önce açıklayan İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun söylemlerini hatırlatarak, CHP İlçe Başkanına İBB’nin Silivri’nin hangi köylerinden ve hangi köylüden düzenli olarak süt aldığını sorgulamaktayız.” 3 köyün ismi Esen tarafından verilmiş ama bunu görmeyerek vaat sorgulamasına geçerek polemik yaratma peşine düşmüş anlaşılan, o zaman kendi vaatlerini geçmeden önce, İmamoğlu’nun vaatlerine göz atalım.

Her Mahalleye kreş: Silivri de iki tane yapıldı

Halk süt: özel kooperatif vasıtasıyla da olsa başladı

Parti ayrımı olmayacak: yapılan tüm hizmetlerde özellikle senin Belediye Başkanın İmamoğlu’na teşekkür ediyor, kamuoyundan takip ediyoruz, Volkan Yılmaz, İmamoğlu’na kaç kez teşekkür etmiş, Tayyip Erdoğan’a, AKP ilçe Başkanına kaç kez etmiş arşive bakmalı.  yani ayırım bitmiş

Müjdat Gürsu bitmek üzere

Tek tek saymak istemiyorum, İmamoğlu’nun yaptıklarının bir çoğu zaten görevi, bize lutuf felan yapmıyor.

Şimdi vaatleri sorgulayan zafer yalçın’a soruyorum,  siz yerel belediyeye aday olurken 23 dev proje vaat etmiştiniz,  bunlardan biri Marina projesi hangi aşamada,

2: Planlı Silivri: Bütçe ayıramadığınız için Çanta Mahallesinde Avşar Emlak sizin adınıza 18 uygulaması yapmak için 100 metrekare kaçak kondu yapıyor, “planlı Silivri” derken bumuydu amacınız

3: Metrobüs ve hızlı tren:  Metrubüs’ü geçtim hızlı tren hızını alamayıp Edirne’yemi gitti 🙂

4: Kavşak düzenlemeleri: hangi kavşağı düzenlediniz gösterin

5:Kültür ve eğitim merkezi: 50.000 metre kent parkı temeli atıldımı, buz pistı çocuk akademisi nerede

6: mahalle konakları nerede

7: gençlik merkezleri nerede

8:çocuk yaşam ve kültür merkezleri ne alemde

9: EMEKLİLER LOKALİ: “Emekliler Lokali, mahalle Çay Evleri, kır düğün alanlarıyla Silivri’yi sosyal tesislerle donatacak, mahalle sakinlerinin bir araya geleceği Semt Konağı vatandaşlarımızın istifadesine sunulacak. Silivri’ye bir Kent Müzesi ve Sanat Merkezi kazandırılacak.”  hani neredeler Sayın Yalçın?

10:SPOR KOMPLEKSİ: “Silivri için Spor Kompleksi projesi de kısa zamanda bitirilerek halkın hizmetine açılacak. Spor Kompleksi ile 10.000 kişilik yeni stadyum, antrenman sahaları, kamp tesisi, amatör spor kulüpleri sahaları ile sporun gelişmesine katkı sağlanacak.” var olanı yıkmaya çalışmak dışında ne yapıyorsunuz Sayın Yalçın?

11: Kültür park, Arkeopark nereye yapılıyor?

12:Engelli eğitim merkezini nereye kurdunuz?

13:Yeşil alan projeleri nerede?

bu kadar yeter, gerisini de muhatap alan İlçe Başkanımız Berker Esen sorsun Zafer Yalçın’a

Sayın Yalçın sen yerel iktidarın İlçe Başkanısın konuşurken arkana önüne bakacaksın, yada en doğrusu aynaya bakacaksın, sahi Zafer Yalçın sen ne iş yapıyorsun, Çay bahçen kapatıldı, çiftçi değilsin, esnaf değilsin, geçimini nereden sağlıyorsun bunu bize açıklasana önce

Siz İlçe Başkanı olarak 24 saat Belediye Başkanının etrafında dolanıyorsunuz, koruması değilsiniz, zaten resmi koruması var, Belediye Başkanıyla aranızda güven sorunu mu var?

Genel Merkez zaten Bülent Didinmez’i kontrol için koymuş, siz İlçe Başkanı olarak Başkana korumalık yapmaktan ziyade yönetiminizle halkın içine girin Başkana ulaşamayan insanların sorununu Başkana iletin, sizin göreviniz bu Sayın Yalçın.

Ya Zafer Yalçın Sütten girdik nerelerden çıktık değil mi?

Polemik yaparak gündem olmaya çalışırsan, birileri çıkar bu soruları sana çoğaltarak sorar sevgili kardeşim…

You may also like