Anasayfa GÜNDEM Yunanistan’a yanıt: 2019’da gelip hepsini alacağım

Yunanistan’a yanıt: 2019’da gelip hepsini alacağım

kadirkoc

Ege Denizi’nde işgal altındaki Türk adaları için Kılıçdaroğlu’na “Cevabımız ‘gel de al’dır. Öyle öğrendik. Tarihimiz bunu öğretiyor” diyen Yunanistan Savunma Bakanı’na yanıt veren CHP lideri “Şimdi burdan söylüyorum. 2019’da geleceğim tüm adaları alacağım.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nde STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu

Konuşmasında gündeme ilişkin açıkmalarda bulunan CHP lideri “OHAL’den şikayetçiyiz normal sürece geçilmeli” dedi. Daha önce gündeme getirdiği Suriyeli mültecilere yönelik 30 milyar dolarlık paranın akıbetini hatırlatan Kılıçdaroğlu “30 milyar doların nereye gittiğinin hesabını soracağım, sormaya devam edeceğim” diye konuştu.

YUNANİSTAN’A YANIT: GELECEĞİM TÜM ADALARI ALACAĞIM

Yunanistanlı Savunma Bakanı ile girdikleri diyalogdan bahseden Kılıçdaroğlu, “Ege adalarının 18’ini işgal etti. Dile getiriyorum. Benim her söylediğime laf yetiştiriyorsun, bu bir ada ile ilgili cümle kur. Yunanistan savunma bakanı bana, ‘gel de al’ diyor. 2019’da geleceğim. O adaların tamamını alacağım. Bir dönem bunlar Kıbrıs için de ‘gel al’ diyorlardı, rahmetli Ecevit çıktı gitti aldı. Nokta. Korkudan cevap dahi veremiyor. Süleyman Şah Türbesi’ni kendi topraklarımızdan kaçırdık. Kimse bana millilikten bahsetmesin. Ben orada gerekirse şehit olurum ama toprağımı korurum. Vatanım için her şeyi yaparım. Ege adalarının 18’e Yunanlılar askeri birliklerini kuracaklar, ben bunu dile getireceğim, tek bir cümle etmeyeceksin. Hani milliydi bu işler. Millilik tek kum tanesine bile sahip çıkmaktır” dedi.

YUNAN SAVUNMA BAKANI KÜSTAH BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 Aralık’da Meclis’te yaptığı konuşmasında gündeme getirdiği işgal altındaki Ege Adaları hakkında açıklama yapmış ve Kılıçdaroğlu’na “Cevabımız ‘gel de al’dır. Öyle öğrendik. Tarihimiz bunu öğretiyor” yanıtını vermişti.

You may also like