Sevgili okurlarım,Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Limandaki balıkçılara tebligat çekerek çıkmalarını istemiş, “Marina yapacağım” diyerek, bugünden insanları çıkarmaya çalışmak saçma bir durum.

Yapımı yıllar alacak marina projesi için bugünden insanları mağdur etmenin anlamı yok, deniz dolgu işi en az 3 yıl sürer daha ortada bir proje yok sadece taslak bir rapor üzerinden “Çıkın buraları yıkacağım” demenin hiç bir açıklaması olamaz.

Bir başka şey ise sadece restorantları yıkıp bazılarını görmezden gelmek ise tamamen ayrımcılıktır.

Hakkaniyetli olmak gerek, birilerini çıkarmaya çalışırken diğerlerine kal demek büyük bir yaanlıştır, bunun bedeli sandık geldiğinde çok ağır olacaktır.

Bu noktada Basın Danışmanı sıfatıyla göreve başlayıp bir kaç müdürlüğün bağlı olduğu Eren Ermiş’e değinmek istiyorum.

Eren Ermiş’i çocukluğundan beri tanırım, sert mizaçlı birisidir, yıllarca yerelde gazetecilik yaptı bu özelliği ile basın danışmanı yapıldı, gazeteci olması hasabiyle burnu iyi koku alıyor olması gerek ve başkanı uyarmalı yarın çok geç olur.

Eren Ermiş geçmiş dönem basın danışmanını en sert eleştiren bir gazeteciydi, eleştirdiği şeyleri ona katlayarak görevine devam ediyor.

Bu kafayla devam ederse bu dönem bittiğinde kendisine selam veren kimseyi göremeyecek, makam insanları yüceltmez, insan makamı yüceltir.

O görevlerden birçok insan gelip geçti, havaya girmeye insanları küçük görmeye gerek yok.

“Nereden geldim, nereye gidiyorum” demek gerek.

Dönemi Bittiğinde Volkan Yılmaz bir daha Silivri’ye gelmez bile ama sen mecburen burada yaşamak zorundasın, dostlarını kaybetmeyi değil, yeni dostlar edinmelisin.

Sana verilen görevler önemli görevler bu tecrübesiz olduğunu kabul ediyorum ama herşeyi ben bilirim demeyi bırak altında çalışmak zorunda olanların daha fazla nefretini kazanma.

Huryol Haber