Anasayfa GÜNDEM Yelkenler suya inecek!

Yelkenler suya inecek!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri bölgesi malum denize kıyısı olan bir İlçe, dolayısıyla tekneci YELKENCİ çok var.

Yelkenci çok olunca, yelken imal eden işletmelerde çok oluyor, ama bir tanesi var, bol bol bağışlar yapıyormuş!

Sevgili Başkanımız Master Chef yarışmasını Silivri ye getirdi, bir rivayete göre 350 bin TL bedelle geldiği iddia ediliyor, bir diğer rivayete göre ise 350 bin TL yi YELKENCİ bir abimiz ödüyor bu parayı.

Yine başka bir rivayete göre YELKENCİ’nin bodrum katta sığınağı varmış, bu sığınak Belediye tarafından ruhsatlandırılarak imalathaneye çevrilmiş.

Olası büyük İstanbul depreminde orada çalışan insanlar sığınak bulamayıp can verirseler bunun sorumlusu Master Chef programı olacaktır diye düşünüyorum, bizim resmi kurumlar parayı alır, parayı verir ama sorumluluğu hep başkasına atar.

BİZ BU BOKU NEDEN YEDİK

Vakti zamanında ağayla kahyası kasabaya pazara gidiyorlar, yolda giderken at boku görüyorlar ağa kahyasına diyor ki “kahya şu yerdeki boku yersen, şu gördüğün atı sana verecem sen atla gideceksin, ben yürüyerek gideceğim” kahya tamam diyor boku tek lokmada yiyor, ve atla kahya gidiyor.

Geri dönüşte ağa sızlanıp duruyor, köye girerken kahya at üstünde, ağa yürüyor, karizma çizilecek ama kahya ‘yada bişey diyemiyor, yolda bir at boku karşılarına çıkıyor, derken ağanın üzüldüğünü gören kahya dayanamıyor “ağam şu yerdeki at bokunu yerseniz ben atınızı geri vereceğim” diyor, ağa dayanamayıp at bokunu yiyor ve tekrar atına biniyor.

Kahya “ağam bu at gelirken sizindi, benim oldu, dönüşte benimdi şimdi sizin oldu, biz bu at bokunu neden yedik” diyerek durumu özetliyor…

Kıssadan hisse bu olsa gerek…

TEHDİT TAHRİK EDER, GÜN GELİR EKMEĞİNDEN EDER

Bazı yaptığım haberlerden dolayı imalı tehditler alıyorum, kimisi mahkemeyle tehdit ederken, kimisi mafyacılıkla tehdit ediyor, her ikisini de umursamıyorum, doğru bildiğim ve inandığım şeyleri yazmaya devam edeceğim.

ÇED raporu olmayan beton santraline ruhsat verildi, sessiz kalınıyor, Çavuşlu’da rant çetesine olur verilerek bağış kamyonlar alındı, rant çetesi bir şekilde orman arazisine tecavüz etti, görmezden gelindi, iyi ki Orman Bakanlığı müdahale ederek gerekli cezai işlemi başlattı ama bu rant çeteleri durmayacaktır, bende yakından takip etmeye devam etmekten geri durmayacağım.

BAŞARILAR SİLİVRİSPOR

İlçemizin en önemli markası olan Silivrispor bugün kendi sahasında ilk maçına çıkıyor, takımımıza sonsuz başarılar ve 3 puanlar diliyorum, kişiler geçici Silivrispor kalıcıdır, izlemesek te, gidemesek te, o takım bizim takımımızdır.

Başarılar Silivrispor

You may also like