Anasayfa Köşe Yazarlarımız Yap’ta görelim Volkan Yılmaz!

Yap’ta görelim Volkan Yılmaz!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Volkan Yılmaz hakkında ön yargılarım vardı, özellıkle seçim döneminde “yapamaz, bu işler ekip işi, davul onun boynunda, tokmak akp de olacak” diyerek fazlasıyla yorum getirdim.
Sayın Volkan Yılmaz Aday olduğundan bu yana ilk kez dün yüzyüze bir araya geldik, sohbet esnasında bir ara gaza geldim “siz bunları yaparsanız ben sizin ellerinizden öpeceğim” dedigimi hatırlıyorum.
Sevgili okurlarım, eski alışkanlıklara paydos diyor Volkan Yılmaz, kanarya sevenler derneği en güzel öten kanarya yarışması düzenlemek için Volkan Başkan’a gittiğinde “bana yarışma icin sponsor ol” dediğinde “kusura bakmayın” cevabını duyacaktır, yada “ben x derneğin başkanı olacağım, bana destek olun” dediğinde duyacağı söz “hayırlı olsun” cümlesinden öte geçmeyecek.
“Ben bilmem ne hemşeri derneği başkanıyım bize 1.000 kişilik iftar düzenleyeceğim, bana destek olun” dediğinde, “elbette masa sandalye veririz ” cevabını duymaya hazır olsun.
“Ben şu kulübün başkanıyım, futbolcu transfer edecegim 100 bin tl lazım” dediğinde, “ben Silivri’nin parasını, tek kulübe peşkeş çekmem” diyecek bir Belediye Başkanı potresi var artık.
Sayın Volkan Yılmaz la bir çok konuda sohbet ettik, özel sohbet olması hasebiyle konulara girmek istemiyorum ama bu dediklerini başarırsa adını Silivri tarihine Altın harflerle yazılacaktır.
Sayın Yılmaz bunları yaparken ben dahil 100 kişinin nefretini, 199. 900 kişinin sevgisini, saygısını kazanacaktır ama işi çok zor, yolu dogru ben ve bana benzer 100 kişi Silivri’nin sırtındaki kamburdur, öncelikle bu kamburdan kurtulunmalı.
Birisi “ben kanaat önderiyim benim dediğim olur ” der diğeri “ben felan memleketin dernek başkanıyım bana hizmet etmek zorundasın” der, bir başkası “spor kulübü başkanıyım bana destek vermelisin” der, kendisine “gazeteciyim” diyen asalaklar Başka bir dünyada, bunları mutlu etmenin degil halka hizmet etmek isteyen bir Belediye Başkanı portresi gördüm, başarılı olmayı kafasına koymuş ama ben yine de “yap’ta görelim Volkan Yılmaz” diyorum…

You may also like