Anasayfa Köşe Yazarlarımız Yanlış yapıyorsun Maçoğlu

Yanlış yapıyorsun Maçoğlu

kadirkoc

Sevgili okurlarım, toplumsal değerlerimiz vardır, siyasi yada ideolojik görüşümüz ne olursa olsun bu değerlerden asla taviz veremeyiz, bizi biz yapan toplumsal değerlerimizdir.
Bu girişten sonra konuya gelelim, eski Ovacık yeni Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Tunceli ismini degistirerek Dersim yapmış, bu devrim yasalarına aykırı olmasının çok ötesinde, Tunceli halkı belki buna onay veriyordur buna laf edemeyiz.
Sayın Maçoğlu, sizinle gurur duyan ve yakından takip eden sadece bölge insanı degil, bugün size gıptayla bakan akp li var, MHP li var, sol ve sosyal demokratları saymıyorum bile.
Ne demek Dersim size anlatayım Sayın Başkan, öncellikle bir bölge adı, Tunceli merkezli bir bölge bunu da kabul ediyoruz, hatta şahsi olarak Sabiha Gökçen eliyle binlerce insanın katledilmesini de asla kabul etmiyorum ve bunu sorguluyorum. Siz bugün o günleri yad etmeye çalışırken bizleri kaybetmeyi size duyduğumuz saygı ve sevgiyi kaydediyorsunuz, bir feodal it emir veriyor, masum askerleri köprü başında Şehit ettiriyor bunun üzerine Mustafa Kemal o günün şartlarında bu emri verip bölgeyi komple cezalandırıyor ama buna sebep olan İngiliz uşağı feodalist ağa nedense gündeme gelmiyor, tarihçi değilim konuyu okudum okuduğum kadarıyla ortada en büyük yanlışı yapan İngiliz köpeği ağa.
Bakın Sayın Maçoğlu, siz bildiğim kadarıyla Tarihçi değilsiniz, o makama tarihle hesaplaşmak için değil, Komünist Belediyecilik anlayışını Tüm Türkiye ye örnek olarak sunmak adına geldiniz, sizinle gurur duyan yüzbinlerce insanı savunmasız bırakıyorsunuz, size saygı duyan yüzbinlerce insanı yok kabul ediyorsunuz, sizi örnek alanları küstürüyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz Sayın Başkan.
Tarihsel olaylar tarihçilerin işi sizin asla değil, tez zamanda bu hatadan dönmenizi istirham ediyorum.
Sayın Maçoğlu, ümidimizi kırmayın, 5 yıl sonra bir büyükşehirde neden Fatıh Mehmet Maçoğlu olmasın, ilk adınız Fatih, sözlük anlamı fetihten geliyor, siz Belediye Başkanlığını kazanarak bizim gönlümüzü fetih ettiniz, Cumhuriyetin değerlerini fetih etme hevesine kapılırsanız asıl savaşı kaydedip gönlümüzden çıkarsınız.

You may also like