Anasayfa Asayiş Yangından mal kaçırmak

Yangından mal kaçırmak

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediyesi 8 kalem işte ihaleye çıkıyor, bunun 5 tanesi otopark, 22 Nisan tarihinde yapılacak bu ihalelerin 2 tanesi direk Silivrispor’u ilgilendiriyor.

Kiralama hizmetleri 3 yıllık yapılıyor ama Volkan Yılmaz’ın 4 yılı var, bunun sebebi 2886 nolu Devlet ihale kanunu, 3 yıldan fazla yapılacak kiralama hizmetleri için Maliye Bakanlığından izin alınması gerekiyor, bunun bir diğer gerekçesi ise son 1 Yıl kaldığında tekrar 3 Yıl daha ihaleye çıkarmak, böylelikle İlk yerel seçimleri kaybetseler bile yandaşlarına ekstra 2 Yıl daha kazandırabilmek.

Ülkemizin Korona belasıyla uğraştığı bu günlerde yapılacak ihalede rekabet ortamının sağlanması mümkün değildir, iki kişinin 3 Metreden fazla yakın durması yasaklanmışken 8 adet ihale aynı gün ve aynı yerde yapılması son derece manidar.
Her ihaleye 3 kişi katılacak olsa, ihale komisyonuyla beraber en az 30 kişi aynı ortamda bulunacak, bunu göz ardı etmek için sebep ne olabilir.
4 Yıl önce https://www.habererk.com/amp/mhpde-21-mart-tehlikesi-makale,1338.html Ülkücülerin yönetiminde bulunan haber sitesinde yayınlanan makaleden bir bölüm aktarıyorum

“Şimdi Ankara da sahnelenen bir şebeke tezgahını b8u manada dillendirmek istiyorum.Başlık altında bu Bülent Didinmez önderliğinde kaset operasyonu ile uzaklaştırılan ve onların kalıntı ve uzantılarının MYK listelerine ve milletvekili adaylıklarına yönelik eleştirilerimizdir!Bunların İstanbul ayakları da bellidir.Demokrasi gereği sakıncalı olmadığı taktirde parayı yatırıp MHP den aday adayı olmak herkesin kanuni hakkı olabilir.İtirazım buraya değildir.Kötü ve çirkini güzel gösterme çalışmalarına torpil,özel kayırma,ahbap çavuş ilişkileri ile bu yarışa haksız ve adaletsiz girişimleredir.

Bir şaibeli kişinin yada kişilerin MHP nin en özel yerlerinde imtiyaz sahibi gibi gösterilecek resimler ve konumlanmalara itiraz hakkımız vardır.Bu adamlar aylar önceden bizi şuraya adayız yerimiz de garantidir diyorlarsa bu birilerinin iradesine ipotek koyma değimlidir? Hele hele bu tiplemeler için bunların parası var,özel ilişkileri var algısı var iken ? Örneğin Volkan Yılmaz isimli bir şahsın ben her yeri bağladım garantiledim,genel merkezde bütün çalışanlar,önemli kademelerdeki arkadaşlarımız Bülent Didinmez döneminde işe alınmışlardır dolayısı ile bizim için imaj düzeltmek çocuk oyuncağıdır deyip bizim emeklerimizle adeta dalga geçmelerine nasıl tepki göstermeyelim ?”
Bunlar benim sözlerim değil, adı geçen kişiler Bülent Didinmez ve Volkan yılmaz.
“Volkan Yılmaz isimli bir şahsın ben her yeri bağladım garantiledim,genel merkezde bütün çalışanlar,önemli kademelerdeki arkadaşlarımız Bülent Didinmez döneminde işe alınmışlardır” diye bahsediliyor.
O Bülent Didinmez şimdi Volkan Yılmaz’ın danışmanı.

Şu anda yapılan o ihaleler geçmişin bedeli olarak birilerine peşkeş çekilmek için mi böyle bir dönemde yapılıyor, eminim Sayın Başkan yine bir cevap veremeycektir.

You may also like