Anasayfa GÜNDEM Volkan Yılmaz Su’dan şov yapmaya başladı

Volkan Yılmaz Su’dan şov yapmaya başladı

kadirkoc

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz İSKİ bütçesi görüşülürken yalan söyleyerek şov yapma yolunu tercih etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen Şubat 2020 tarihinde Ankara’ya giderek CHP Milletvekili Zeynel Emre’yle görüşmüş, “Köylülerin daha ucuz su kullanması” gerektiğiyle ilgili destek talebinde bulunmuştur.

2 Mart 2020 tarihinde Zeynel Emre’nin hazırladığı kanun teklifi meclise sunulmuş, 6 Mart 2020 tarihinde ise Meclis Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmiştir.

Ak Parti grubu bu Kanun Teklifinin de içinde bulunduğu Kanun teklifinde oynamalar yaparak Torba Yasanın içine koyarak Kanunlaşması teklifini Meclise sunmuş, CHP ve İyi Parti grubu Torba Kanun Teklifine Muhalefet şerhi koyarak “hayır oyu” vermişlerdir, Muhalefet Şerhinde Köylünün ucuz su kullanmasına evet dediklerini belirterek “hayır oyu” vermişlerdir.

Volkan Yılmaz Torba Kanuna verilen Hayır oy’unu bilmesine rağmen su üzerinden algı yaratma peşine düşmüştür.

18 Temmuz 2019 tarihinde İSKİ Genel Kurulunda, 14 Metreküp’e kadar su kullanımında bakım bedelinin kaldırıldığını görmezden gelmiş, İBB Yönetimi değişmemiş olsaydı, 14 Metreküp su bugün 124.5 TL olarak faturalara yansıyor olacaktı, oysa şu anda 14 Metreküp su bedeli, 64.70 TL olarak yansıyor.

Son 1 Yılda Elektrik fiyatları %32 artmış, Dolar neredeyse %50 artmış ama su fiyatlarında yapılacak %25 lik artış isteği Ak Parti ve MHP İBB Meclis gruplarınca uygun bulunmamıştır, oysa bu istek İSKİ’nin 20 Yıllık bürokratlarınca hazırlanmıştır, bu bürokratları o göreve getirende Ak Partidir.

Yapılmak istenen, İSKİ üzerinden İBB yönetimini iş yapamaz hale getirmektir, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yeni yönetimin birleştirici bakış açısından sonuna kadar yararlanırken, İBB Meclisinde hasmane tutumlar sergileyerek, çok iyi bildiği konuları bile çarpıtması son derece manidar bir davranıştır…

You may also like