Anasayfa Asayiş Volkan Yılmaz ne yapacak

Volkan Yılmaz ne yapacak

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediyesi yarın 14 te 8 adet değişik yer için ihaleye çıkıyor, 20 Gündür Sayın Başkanı uyarıyorum, “Silivrispor’un gelirlerine el koyma yanlış yapıyorsun” diyorum.

Yaptığım uyarılar dikkate alınmadı, yapılacak ihale Tüm İstanbul’un hatta parti genel merkezlerinin dikkatini çekti.

Silivri Belediye Başkanı seçildiği günden bu güne kadar yana bir çok ihale yaptı ama katılım olarak yarınki ihale en yüksek katılımla yapılacaktır.

En baştan beri amacım Kulüp gelirlerine dokunulmamasıydı halende aynı noktadayım, geldiğim süreçte ihaleleri kim alırsa alsın gerçek değerinde alınacak.

Şartname hazırlanırken bazı özel maddeler koyularak ihale adrese teslim yapılmak istendiği ortada, buna rağmen yüksek katılımla bir ihale yapılacak.

Volkan Yılmaz şimdi ne yapacak “İhaleyi yapmaktan vazgeçecek, veya ihaleyi yapacak Belediye şirketi dahil sonuna kadar gidecek” ihaleden vazgeçerse kaybetmiş görüntüsü ortaya çıkacak bunu kabul edemez, kendi şirketiyle ihaleye girip kaybeder ve ihaleleri başkaları alırsa karizma daha fazla bozulacak.

İhaleyi istediğine verme yetkisi tanımış, böyle bir durumda KİK başta olmak üzere hukuk savaşını göze almalı, ihale komisyonu görevi kötüye kullanma olarak algılanacak bu işe imza atar mı ?

İhale yapıldıktan sonra da ihaleyi iptal yetkisi şartnamede var, bu yetkiyi kullanmak isteyebilir orada ise başka hukuki sorunlar ortaya çıkacaktır, kamuoyunda “ bir ihaleyi bile yapamayan Başkan görüntüsü ortaya çıkacak” neresinden bakarsak bakalım iki ucu pis değnek, neresinden tutsa artık elinde kalacak.

Oysa Sayın Başkan en başta çıkıp “ben bu gelirlerin %50 sini Silivrispor ve amatör kulüplere vereceğim” demiş olsaydı iş bu boyutlara gelmeyecekti.

Şizofren ve çıkar gruplarını kendine akıl hocası seçmiş olması basit bir ihaleyi bu noktalara getirdi.
Öngörü eksikliği tam olarak burada ortaya çıkmıştır.

Top Volkan Yılmaz’ın kucağındadır, ya taça atacak, ya geri pası yapacak ama gol yapma şanşını kendisi ortadan kaldırmıştır, sonuçları siyasi olarak artı yada eksi hanesine yazılacaktır…

You may also like