Anasayfa GÜNDEM Volkan Yılmaz Hesap veremiyor

Volkan Yılmaz Hesap veremiyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz en ufak eleştiriye tahammül edemiyor, klasik suçluluk psikolojisi.

Sayın Başkana edindiği yalı üzerinden ilk eleştiriyi getirmiş biri olarak söylüyorum bunu, yaptığım bu eleştiri üzerine “ben Başkanlığı bırakacağım seni de bu Silivri de yaşatmayacağım” dediğinde henüz 4 aylık Belediye Başkanıydı.

Silivrispor gelirleri üzerinden CHP’nin  “Silivrispor’un gelir getirici faaliyetlerinin devamını sağlamak ve desteklemek adına denetlemesi Silivri Belediyesi’nce sağlanacak bir model ile terminal ve otogar işletme haklarının Silivrispor tarafından devam ettirilmesi” teklifi sayın Başkanı yine sıracesinden çıkarmaya yetti.

En ufak eleştiriye dahi sabır gösteremeyen birisi İlçe Belediye Başkanı seçilmiş olduğunu çok net görüyoruz oysa önceki dönem belediye başkanlarına öyle eleştiriler yapılırdı ki küçük dilinizi yutardınız.

Klasik suçluluk psikolojisi işte.

Yıkmak Sayın Başkanın en önemli özelliği, köylerde yıkılmadık tavuk kümesi, bağ evi kalmadı diyebiliriz, eskiye dair ne varsa yıkılırken yeniler, yeni yerlerde yapılmaya devam ediyor.

Tavuk kümeslerini yıkan Başkan, Boydak enerji ye B.Kılıçlı mahallesinde köy merasını peşkeş çekiyor, bağ evini yıkan Başkan, Çanta Mahallesinde 100 metrekare inşaatı görmezden geliyor.

Başka ne yapıyor sayın Başkanımız?, Tuzla deresi kenarında ruhsatsız ve ÇED raporu olmayan beton santraline ruhsat veriyor, “kartvizitine bakmam” derken Kılıç İnşaatın kartvizitini kastetmiyor sanırım.

Sayın Başkan “her gün Silivri ye gelirken” diye bir tabir kullanmıştı, bende diyorum ki “Silivri ye gelirken kafanızı sağ tarafınıza dönün bakın son 3 ay içinde kaç tane kaçak yapı yapılmış.”

Bu örnekleri çoğaltabilirim.

Sayın Başkan yıkmak kolay olandır, biraz yapıcı olmayı deneyin, herkesle kavga halindesiniz, inatla, kibirle, kavgayla varacağınız tek yer benzin istasyonu olacaktır.

1.5 yılı geride bıraktınız, size tavsiyem, geriye dönüp özeleştirinizi kendiniz yapın, göreceksiniz ki aslında tek bir eseriniz yok yıkmaktan başka.

Biz bu şehirde kavga ederdik, tartışırdık ama ertesi gün düşmanlık beslemezdik, siz 1.5 yılda kin beslemeyi normalleştirdiniz.

Kimse önlemini almadan sahilde dolaşamıyor buna sizde dahilsiniz, korumanız olmadan sahile çıkamıyorsunuz.

Selami Değirmenci, 3 dönem Belediye Başkanlığı yaptı çarşıda elini kolunu sallayarak geziyor.

Özcan Işıklar 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptı sahilde volta atabiliyor.

Sizin döneminiz bittiğinde korumanız da olmayacak, Silivri de çay içebilecekmisiniz onu düşünün.

İnsan dostlarıyla var olurken, biriktirdiği düşmanlarla yok olur.

Sivil toplum örgütlerinin çoğuyla kavgalısınız, size oy veren Ak Partililer “elim kırılsaydı” diyor, MHP li taban “biz bu adamı nasıl tanıyamadık” diyor.

Sahi Başkan 1.5 yılda nasıl yaptınız bunları, pardon “yaparsa Volkan Yılmaz yapar” sizin sloganınızdı değil mi, ben bir ekleme yapıyorum “yıkarsa da Volkan yıkar” diyerek yazıma son veriyorum…

You may also like