Vizyonsuzlar!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz üç ay boyunca öngörülerde bulundum, bunu yaparken duygusallıktan uzak realist analizler yaptım ve üç ayın sonunda haklı çıktım.

Bundan sonrası çok daha fazla önem arz ediyor, Silivri de seçim kazanmak amacımız sa işimiz kolay Özcan Işıklar tatile çıksın, 1 Nisan günü gelip mazbatasını alsın ama bizlerin amacı bu değil, alabileceğimiz oyun maksimumunu almalıyız % 65 ten aşağısı başarısızlıktır, bunu söylerken asla duygusal bakmıyorum, sebeplerini aşağıda açıklayacağım.

Bugün Pırasa, Biber almak için bile insanlar kuyruk oluyor, “tüp kuyrukları vardı” diyenler Domates, Salatalık kuyruklarıyla övünür oldu, ben köylü çocuğuyum, Anamın Domates, Biber, Patlıcan tohumlarını aldığı günleri bilirim, alınan o tohumlar gelecek yılın mahsulünün hazırlığıydı, Domates yediğimizde ağzımızda çok farklı ekşimsi, tatlımsı bir tat gelirdi, o tadı artık alamıyoruz. Artık İsrail’den tek kullanımlık tohumlar geliyor, o tohumların ne şekilde ve neye hizmet ettiği yaşadığımız kanser hastalıklarından belli oluyor.

Sevgili okurlarım, bugün Özcan Işıklar’a muhalefet edenlerin vizyonuna bakalım, Cumhur ittifakı Adayı Volkan Yılmaz temiz bir siyasetçi, lakin onu o Aday yapanların gizli gündemi var, yüzölçümü olarak devasa büyüklükteki Silivri yi ranta kurban etmek, varlık sebepleri satmak olan bu yapı, satacak birşey kalmayınca Domates Biber satmaya kadar düştüler, bunların amacı güzelim Silivri’mizi satmak, İstanbul’un Şehir içinde Araplardan duyulan bir rahatsızlık var, Arabın parasından vazgeçemeyen hükumet Arapları sayfiye kasabası olan Silivri ye yerleştirme hesabı yapıyor, bunu kendileri zarar görmeden MHP li birine yaptırmak istiyor, Belediye Başkanlığını kazanan Volkan Yılmaz’ın altı akp li meclis üyeleriyle doldurulup istediklerini alacaklarını hesap ediyorlar, fatura MHP ye kesilecek rantı akp yiyecek yani.

Gözle görülebilecek tek projesi olmayan Volkan Yılmaz bu yola çıktığından eminim pişman oldu lakin bu yoldan geri dönüş şansı yok, yaşanacak olanları tahmin eden Volkan Yılmaz oyunu Özcan Işıklar’a verirse şaşırmayacağım, kendisinin kullanılarak Silivri ye ihanet edecek olanların oyununa gelmez diye düşünüyorum.

Diğer Aday olma çabası içinde olan Selami Değirmenci’ye gelmek gerekirse, söylenecek o kadar çok şey var ki bir kaç başlıkta toplamak yetmez ama bazılarını açalım, son 10 yılda siyasi varlık sebebi Özcan Işıklar olan bu arkadaş, Silivri’nin tek kültür merkezini satıp apartman yaptıran adamdır, bugün Silivri de otopark sorunu varsa 15 yıl Belediye Başkanlığı yapan Selami Değirmenci’nin vizyonsuzluğunun eseridir, 15 yıl boyunca hiçbir şehir plancısıyla çalışmayan Değirmenci Silivri yi çarşı merkezine hapseden adamdır. Büyükşehir yasası çıkmadan önce devasa yetkileri olan Değirmenci bu günü öngörüp şehri dışarılara taşıyabilirdi, vizyonu Kasaplar sokağından ibaret olan Değirmenci bugün Silivri’nin geleceğini planlayacakmış, adama sorarlar “15 yılda neden yapmadın”…

Oysa Özcan Işıklar bırakın Silivri yi Türkiye yi kurtaracak projeyi hayata geçirdi bile, Anamın ilkel yöntemlerle yapmaya çalıştığı tohum ayıklama işini modern bir tesiste hayata geçirdi, bununla yetinmeyen Işıklar bunu tabana yaymak adına bu işin  okulunu kurdu.

Işıklar evet hizmet yapmadı, kime hizmet yapmadı? rant çetelerine hizmet yapmadı, kanunsuz istekte bulunanlara hizmet yapmadı, hayatı boyunca asalak gibi yaşayanlara hizmet yapmadı, bu hizmetleri alamayanlar bugün çıkmış konuşuyor, safiyane bunlara inanan 3,5 kişide taraftar oluyor.

Sevgili okurlarım, biliyorum uzattım ama bu konuda o kadar çok yazılacak şey var ki biraz yordum sizi, bundan sonra herkesin ipliğini pazara dökme zamanı önümüzdeki yazılarımda detaylara girmeye devam edeceğim…

You may also like