Vizyon

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Özcan Işıklar yerel bir haber sitesine röportaj verdi.

On Yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptıklarıyla, yapamadıklarıyla ilgili önemli cümleler kurdu.

Özcan Işıklar; “İlk Bir Yılda TÜRAM, Gıda Bankası, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Kariyer ve İstihdam Ofisi, Mahalle Evleri’ni kurduk” diyerek, ilk Aylarda ortaya koyduğu vizyonu ortaya koydu.

“Tarım Lisesi” yine Özcan Işıklar’ın vizyon projeleri arasında, Işıklar döneminde “Tarım Sit Alanı” kavramı hayatımıza girdi, “Teknopark ve Üniversiteler” hayali ise sekteye uğradı.

Özcan Işıklar; “Bir günde Belediye Başkanı olmak kötü, hazırlığınız yoksa o daha kötü” diyerek, mevcut Belediye Başkanının hazırlıksız yakalandığını ortaya koydu. “Şehrin sıradan insanıyken, bir günde en önemli insanı oluyorsunuz” cümlesiyle hazırlıksız yakalanmış olunduğunu çok net ortaya koyuyor. “Ben göreve gelemeden İki Yıl hazırlık yaptım, öncesinde Belediye Başkan yardımcılığı yaptığım için hazırlıklıydım” demesi ise Vizyon Projelerine hazırlandığını ortaya koyuyor.

“Silivri de Pandemiden sonra yeniden envanter çalışması yapılması gerek, kaç tane esnaf var, kaç tane, fabrika var, kaç tane işsiz var, sokaktaki kedi’den, köpek’e, ağaca kadar hepsinin işlenmesi gerek, ne kadar iş yerine ihtiyacımız var, hangi sektörleri geliştirmemiz gerek, bunları bilmeliyiz, çöp’müş oy’muş, buymuş, bunlar görev, Sayın Başkanın bunları düşünmesi gerek benim tavsiyem bu” diyerek yol gösterici bir Üslup’ta bulunuyor.

Özcan Işıklar’ın verdiği röportajı en başta Sayın Belediye Başkanı tekrar tekrar okumalı, Sayın Başkan’ın Danışman kadrosu son derece yetersiz olduğunu düşünüyorum, bir kişi her şeyi bilemez, bilmesi hayatın olağan akışına aykırı.
Bunları yazarken, Sayın Başkanın “Afet Koordinasyon Merkezi ve Kentsel Dönüşüm” hamlesini son derece önemsiyorum, bu projeler bence çok önemli hakkını teslim etmek gerek.

Yine Belediye Başkanın, Özcan Işıklar döneminin vizyon projelerini devam ettirmesini alkışlıyorum, bu aynı zamanda şu demek, şayet Özcan Işıklar bu projeleri hayata geçirmemiş olsaydı, Sayın Belediye Başkanı belki de kendisi hayata geçirecekti.

Silivri de yapılacak çok şey kalmamış, 10 Yıllık dönemde yapılması gereken bir çok hizmet yapılmış olmalı ki, Bütçeyi harcayacak yeni bir şeyler bulunamıyor ve Bütçemiz %10 fazla veriyor, kasamızda para var.

Bu röportajın satır aralarını sizler için periyodik olarak inceleyeceğim, röportajın satır aralarında çok önemli mesajlar var…

You may also like