Anasayfa Asayiş VEYSEL KARATAY: “Ben Esenyurt’a ilçe gibi değil,devlet gibi bakıyorum.”

VEYSEL KARATAY: “Ben Esenyurt’a ilçe gibi değil,devlet gibi bakıyorum.”

kadirkoc

Gelecek partisi Esenyurt İlçe Başkanı Sayın Veysel Karatay Hüryol TV de Kadir Koç ile gündem canlı yayın konuğumuz oldu.

 

Sayın Karatay'” Gelecek partisi Türkiye’nin tıkanmışlığının anahtarıdır.””31 yıldır Esenyurt’ta yaşıyorum,beklediğim siyasi hareket başladı bende bu siyasi hareket içinde yer almak istedim.”sözleriyle neden Gelecek partisi sorusuna yanıt vermiştir. Esenyurt’un sorunlarına da dikkat çeken başkan dar alanda çok fazla sayıda insanın yaşadığını bu sebepten dolayı pandemi sürecinin zor geçtiğini  belirtmiştir.İnsanların ekmek parası kazanma zorunluluğu sebebiyle dışarı çıkmak zorunda kaldığını bu sebepten de istediğimiz ve olması gereken sağlıklı süreci yaşayamıyoruz. Belediyenin yapmak istediği yardımlar kaos yaratmıştır.Yapılan yardımlar maalesef bir tür yarışa dönüşmüştür.Yardım talepleri bizede gelmektedir.Keşke insanlarımız bu yardımlara ihtiyaç duymasalar.Ülkemizin fakir olmasını gerektirecek bir durumu yoktur.İhtiyaç olan tek şey dürüst yönetim,şeffaf yönetimdir.Bunu başarabilirsek fakir bir ülke olmaktan çıkarız.

Tamda bu aşamada ihtiyaç duyulduğu anda Gelecek partisi ortaya çıkınca bir sinerji patlaması vuku bulmuştur.Halkımız barış içinde ve birlik içerisinde yol almayı özledi ve bunu bekliyorlar.Biz Gelecek partisi olarak bunu görüyor,bu boşluğu doldurmak ve sevgiyle yaklaşmak istiyoruz.Ben halife torunuyum;Kimsenin dini ,ırkı,rengi,inancı,kültürü bizi ilgilendirmiyor.İnsansa onurludur,kıymetlidir.Gelecek partisi bu vizyonla ortaya çıkmıştır.Siyaset ayrışma değildir;insanların huzuru,mutluluğu ve güveni için yapılmalıdır.”

Sayın başkan Sivil toplum örgütleri konusunda da “Sivil toplum örgütleri çağdaş ülkelerde önemsenmektedir.Fakat maalesef ülkemizde siyasetin arka bahçesi gibi davranmakta böyle olunca da bazı gerçekler ve sorunlar siyasetin önüne konulamamaktadır.Üye sayısı üzerinden mecliste yer edinmeye çalışmak yerine ülkemizin sorunlarına eğilmelidirler”diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Son olarak darbe söylemlerinin ülkemize zarar vereceğine, darbeden söz edenlerin ülkemize ihanet ettiklerine inandığını belirtti. Aynı masa etrafında oturup,istişare yapılabilmelidir.Ancak o zaman bu ülke adına doğru ve güzel şeyler yapabiliriz.Ülkemizin kazanımı adına yapılacak eleştiriler her zaman kabulümüzdür.diyen başkan Türkiye kısa zaman içerisinde Gelecek partisiyle tanışacaktır diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Sayın Veysel Karatay’a yayınımıza katılarak samimiyetle düşüncelerini bizlerle paylaştığı için teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

You may also like