Anasayfa Asayiş Velittin Küçük; “Bizim Kanunsuz işimiz olmaz”

Velittin Küçük; “Bizim Kanunsuz işimiz olmaz”

kadirkoc

Hakkında iddialarda bulunduğumuz İş İnsanı Velittin Küçük sorularımıza cevap verdi.
K.K ; Silivri de eski TMO arazisinde yapılan inşaat kime ait

V.K ; Ben o araziyi kiraladım, arazi sahibi ben değilim, ihtiyacım vardı kiraladım.

K.K; Yapılan inşaatı siz mi yaptınız

V.K; Ben yeniden inşaat yapmadım, var olan binaların tadilatını yapıyorum, orada bulunan binaların tamamının yapı kayıt belgesi var ve yaptığım tadilat Ruhsata tabi değil. (boya ve doğrama, çatı tamiri gibi)

K.K; Efendim geçmişte de hakkınızda iddialar olmuş, bunlar için neler söylemek istersiniz

V.K; Ben 1977 yılından beri iş hayatının içindeyim, 1977, 1987 yılları arası yanımda çalışan 120 kişi vardı, bu 10 yıl içinde inşaat işleri yaparken bir taraftan hayvan alışverişi ve nalburluk yapıyordum, kasap dükkanım vardı, gece süt mayalayıp sabah yoğurt yapar kasap dükkanına bırakırdım.

Ben 1994 yılında Belediye Başkanı ilk seçildiğimde 37 tane tapum vardı, tüm kazancımı araziye yatırdım, örnek vermek gerekirse, 1980 yılında Gürpınar da ihaleye çıkan 23 dönümlük dere yatağı ve ulaşımın imkansız olduğu araziyi ihaleden 6.bin TL ye satın aldım, aynı araziyi kat karşılığı olarak Ekşioğlu İnşaata verdim oradan 315 daire bana düştü, ben bunları anlatan biri değilim hakkımdaki iddiaların tamamı mesnetsizdir.

Uğur Dündar hakkımda asılsız haberler yaptı mahkemeye verdim ve yayın durdurduk, bir başka gazeteciden o zamanın parasıyla 100 Milyon TL tazminat kazandım, tamamını hayır işine bağışladım.
Belediye Başkanlığım döneminde hazineden arazi satın aldım, evsiz gariban vatandaşlara kooperatif kurdurup aynı araziyi onlara tahsis ettim, o kooperatifler aynı araziyi müteahhitlere kat karşılığı verdiler, sadece arsa bedeli ödeyerek 3 Bin dar gelirli Aile ev sahibi oldu.

Ben bunları yaparken elbette birileri rahatsız oldu, hakkımda iftira kampanyaları düzenlendi, tüm bu kampanyalara ben kanun yoluyla cevap verdim, kanunsuz hiçbir işim olmadı…

Not; cevap hakkını kullanmak isteyen herkese bu hakkını kullandırmaktan asla çekinmem, Sayın Velittin Küçük beye yaptığı samimi açıklamalar için teşekkür ediyorum…

You may also like