Veliler dikkat!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, okulların açılıp açılmayacağı belirsizliğini koruyor, bu illet virüsün nerelere evrileceği belirsiz.

Pandemi sürecinde ekonomik olarak zorlanmayan kalmadı, ne kadar paranız olursa olsun, bu süreci tasarrufla atlatmak zorundasınız.

Özellikle özel okula çocuk gönderen velilere seslenmek istiyorum, paranızı çöpe atmayın, açılıp açılmayacağı belirsiz olan bir işletmeye çocuklarınızı teslim etmeyin, bu süreçte çocuklarınızı Devlet okullarını kayıt yaptırın yoksa hem çocuklarınızın bir yılını hemde paranızı kaybedersiniz.

Devletlerin baş edemediği bir virüsle özel okulların baş etmesini beklemeyin.

Ekonomik olarak zorda olan özel okullar gerekli hijyen şartlarını sağlayamayabilir, bir çok özel okul kapısına kilit vurma aşamasında.

Özel okul sahipleri sizi ikna etmek için senetle kayıt yaparak “eğitim devam etmezse para ödemezsiniz” diyerek kayıt olmanızı sağlayabilir, buna asla iltimas etmeyin, çünkü vereceğiniz senetler borçlar kanuna tabi, senet verdiğinizde her şartta o senedi ödemek zorundasınız.

Bu süreçte yapılması gereken çocuklarınızı güvenli liman olan Devlet okullarına kayıt yaptırın sıkıntılı süreci atlatın, benden söylemesi.

Silivri ölçeğinde bile onlarca okul var, her biri “ben en iyisiyim” diyerek reklamlarını yapacak, pandemi sürecinde hijyen koşullarını sağlayabilecek okul ve kreş neredeyse yok gibi, hem çocuklarınızın hemde kendi sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz.

 

You may also like