Anasayfa Köşe Yazarlarımız Vefa semt adı olduğu bir vakıadır

Vefa semt adı olduğu bir vakıadır

kadirkoc

Sevgili okurlarım, son bir hafta yaşadıklarım gördüklerim bana bu başlığı attırdı, CHP parti meclisi bir oylama yaptı, yapılan oylamada Özcan Işıklar 25 kabul oyu aldı, buna karşılık 34 ret oyu verildi, CHP nin iç işleyişini bilmeyenler Bayram yaptılar, Bayram yaptılar derken bunlar bir avuç insan, bence çok fazla dikkate alınmamalılar.

Burada benim dikkatimi çeken husus, varlığını Özcan Işıklar’a borçlu olanların tutumu, bu kişiler son yaşanan süreçte renk vermeme adına fikirlerini beyan etmek şöyle dursun, fikir beyan edenleri bile görmemeyi yoluna gittiler, beklentileri ÖZCAN IŞIKLAR olsa da bir başkasının gelme ihtimali bunları kararsızlığa itti. oysa Vefa diye bir kavram var, evlenirken bile “iyi günde kötü günde” denilerek yola çıkılıyor, kimse kusura bakmasın böyle yapanlar o “iyi günde kötü günde” sözünü bile zamanı gelince unutacak insanlar.

Özcan Işıklar ne yaptı, ne yapmadı, bunu sorgulayalım.

Başlıyorum, Özcan Işıklar partizanlık yapmadı, kimseyi siyasi görüşünden dolayı dışlamadı, Camiler eksiği beni ilgilendirmez demedi, Cem evi de neymiş demedi, burası Müslüman mahallesi ne işi var Hıristiyan’ların burada demedi, sokak canları sokağındır beni ilgilendirmez demedi, Tarım arazileri neymiş, apartmanlar dikelim demedi, Arazi mafyasından tırsıp geri adım atmadı, 3,5 Çakala teslim olmadı.

Ne yaptı Özcan Işıklar, Belediye kaynaklarıyla TÜRAM gibi Türk tarımına yöne verecek devasa bir çiftlik kurdu, yetmedi yine Belediye kaynaklarıyla Tarım Lisesi projesiyle TÜRAM projesini taçlandırdı, “2 üniversite yetmez 3. getireceğim” dedi getirdi, “benim halkım gıdaya ulaşamıyorsa ben destek olmalıyım” diyerek gıda bankası kurdu, “benim Vatandaşım sokakta iş aramasın” diyerek kariyer istihdam ofisi kurdu, buralarda verilen hizmetler asla partizanca insanların gözlerine sokulmadı.

Bir çok Sosyal Demokrat Belediye Başkanı gibi, Sosyal Demokrat Belediyecilik örneği sergiledi, asla sızlanmadı, elindeki imkanlarla yapabileceğinin maksimumunu yaptı, “Kültür Merkezi yok”  diyenlere inat Kültür sokağını hayata geçirdi. Okullara, Camilere maksimum destek oldu.

En önemlisi fırsat buldukça çarşı merkezin de korumasız kollamasız gezebildi, evet sevgili okurlarım bunlar en başta aklıma gelenler, biraz düşününce yapılan hizmetlerden 500 sayfalık kitap yazabilirim, ama Belediyeyi rant kapısı olarak görenler bu hizmetleri görmediler, şahsi hesapları olmadığı için Özcan Işıklar a saldırdılar, sahte fotoğraflar, sahte isimlerle algı yaratmaya çalıştılar, geçtiğimiz hafta kısmen başarılı da oldular, Cumartesi akşam Cumhuriyet Halk Partisi‘nin Parti Meclisi en doğru kararı verecektir.

Parti Meclisi Belediyeyi rant kapısı olarak görenlerin oyununa gelmeyecektir, Cumhuriyet Halk Partisi başarılı Belediye Başkanına gereken Vefayı gösterecektir bundan kimsenin kuşkusu olmasın…

 

You may also like