Anasayfa Köşe Yazarlarımız Vay haline Geleceğin!

Vay haline Geleceğin!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Gelecek Partisini kurulduğu günden beri takip ediyorum, gerek ülke genelinde, gerekse Silivri ozelinde.

Türkiye de siyaset sıkışmıştır, öncelikle bu gerçeği kabul etmeliyiz, bunu gören Davutoğlu parti kurarak sıkışıklığı gidermek istedi.

Davutoğlu Milli Görüş ekolünden gelen birisi, hatta bugün Suriye bataklığında yol almaya çalışıyorsak bunun yegane sorumlularından biri Davutoğlu’dur.

“Sıkışıklığı gidereceğim” diyen Davutoğlu beş benzemezi bir araya getirme yolunu seçerek olağan üstü dönemde Özal’ın yaptığını yapmaya çalışıyor, oysa o dönem olağan üstü şartlara tabiydi.

Aşure mantığı Davutoğlu daha çok yakışıyor, sözcük kökeni Arapça en azından.

Nuh’un gemisinde kalan son yiyecekleri bir araya getirerek yapıldığı rivayet edilen aşure Davutoğlu’nun Partisinde vücut buluyor.

Silivri özelinde baktığımızda geçmişte partilerinde tutunamış ne kadar insan varsa hepsi bir araya gelmiş, tek isimleri yazmayacağım ama partilere dağılımına bakabiliriz.

Gelecek Partisinde Ak Partili var, Eski Refahlı var, CHP li, MHP li, DSP li var, biri Camiye giderken, diğer tarafta meyhaneye giden var tam bir Türkiye mozaiği.

Siyaset kollektif akıl gerektirir, bu insanlar hangi ıdeolojik temele dayalı siyaset yapacak, hangi kararları sağlıklı istişare edebilecek merak ediyorum.

Önümüzdeki günlerde yaprak dökümünü göreceğiz.

Aşure tatlı olarak güzeldir ama ana yemek değildir…

You may also like