Anasayfa Köşe Yazarlarımız Varlıklarını Işıklar’a borçlular

Varlıklarını Işıklar’a borçlular

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri siyasetini, yazarını, çizerini ve halkını yakından takip ediyorum. Işıklar son on yıl Silivri gündeminde gerek yaptıkları gerek se yaptırmadıklariyla çoğu kez ülke gündemine girdi ama benim konum bu değil.
Ilk önce ilkesizlerden bahsedeceğim, bunların bir omurgası yok, solucan gibiler her yöne dönebilir, her istikamete yol alırlar, dün “Işıklar” derken, bugün “biz Işıklar sönecek” diyecek kadar omurgasızlar. Örnek vermek gerekirse, Işıklar’ın evladından bile evla gördüğü siyasetçi mesala! Yine örnek vermek gerekirse sahibinin Işıklar olduğu iddia edilen gazete müsveddesi mesala, kendine gazeteci deyip gazete dağıtımı yapamayacak kadar niteliksiz olanlar, evet bunların hepsi bu kadar mı, elebtte değil!
Birde kendilerine gazeteci diyen ama tehdit santajla iş yapan embesil takımı var, bunları kendinden uzak tutan Işıklar’a her şartta düşman olmak gazeteciliğinin önüne geçmiş zavallılar var. Kısacası var oğlu var.
10 Yıl boyunca Işıklar’ı yazan bu zavallılar Işıklar secimi kaybedince sudan çıkmış balığa döndüler, siz bakmayın sevinç çığlığı atmalarına, simdi pişmanlık yaşıyorlar çünkü yazacak kelamları kalmadı, ışıklar İzmir’e gitti bunlar İzmir yazmaya başlamaları bundan, Işıklar harici yazacak tek kelimeleri yok çünkü, ışıklar İsveç’te Başbakan olsa bunlar İsveç uzmanı kesilir.
Madalyonun diger yüzünden de bahsedeyim, bunlar mevcut Belediye Başkanını yazacak yürekte değiller, düne kadar “ıktidar Isiklar tabiki Işıklar’ı eleştireceğiz” diyenler, 150 günlük iktidara tek kelime edemiyorlar, bildikleri tek şey olan iftira ve tehdit olduğu için eleştiri yapmaktan bile korkan zavallılar bunlar.
Hepsinin ortak özelliği şu, “Belediyenin yazılmış basın bültenini 300 tl karşılığı okumadan yayına sokmak” bunun adına ise “gazetecilik” kendilerine ise “gazeteciyim” diyorlar. 150 günde bir tane köşe yazısı yazıp yapıcı bir eleştiri yapmaktan bile korkan zavallılar bu zat-ı muhteremler.
Sevgili okurlarım, ben tüm haber sitelerine tek tek bakıyorum lütfen sizde bakın, yapılan haberlerin tamamı 50 ila 300 tl aralığında alınan ücrete göre haberlestigini göreceksiniz. Araştırıp haber yaptıkları tek konu göremezsiniz ama şunu çok iyi yaparlar, “biri çıkıp bir araştırma yapar, hukuksuzluğu ortaya koyar, onlar sonra o hukuksuzluğu yapanın yanına gider, 300 tl karşılığı o kişiyi aklama çabasına girerler” bunada “biz gazeteciyiz” derler.
Ellerinde yazabilecekleri tek Işıklar vardı, o İzmir’e gitti, elleri boş kaldı, dört gözle bekledikleri ise “Işıklar İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işbaşı yapsın bizde bir şeyler yazabilelim” size kötü bir haber vereyim ” Isiklar resmi hiç bir göreve talip degil, olmamak içinde elinden geleni yapıyor” siz düşünün 5 Yıl boyunca ne yazacağınızı ???

You may also like