Sevgili Okurlarım, Silivri Piri Mehmet Paşa Cami lojmanından kiracı olan Cami imamından Piri Mehmet Paşa Vakıf Başkanı İcra işlemi yaparak faiz alıyor.

Cami İmamı Yemen Erden kullanılamayacak durumda olan lojmanı tadilat yaparak kullanıyor, bu süreçte Vakıf Başkanı sözlü olarak masrafı kiradan düşebileceğini söylüyor.

İmam’la Vakıf arasındaki uyuşmazlığı bizde haber yaparak kamuoyunun takdirine bırakmıştık. haberimizden sonra Vakıf Başkanı hanım beni arayarak, “Ben bu parayı tahsil etmeyi düşünmüyorum, İmam Yemen Erden’e ders vermek için icra takibi başlattım, lütfen konuyu daha fazla gündeme getirmeyin” ricasında bulundu, bende sözüne güvenerek konuyu kapattım.

Bana bu sözü veren Başkan, İmam’ada sözlü olarak tadilat yapmayı söylemesini göz ardı ettim.

Sayın Vakıf Başkanı Hanımefendi, sizin hangi sözünüze güvenebiliriz, “Hayır işi yapıyorum” diyerek Piri Mehmet paşa’nın aziz hatırasını kirlettiğinizin farkında olun artık.

Piri Mehmet Paşa faiz aldığınızı hissetse sizin gibi torunu olmasından utanç duyardı.

Cami’nin tüm ihtiyaçları İBB ve Silivri Belediyesinden karşılanıyor, vatandaşlardan bağış toplanıyor, Otopark ve kira gelirleri ise nereye gidiyor bilmiyoruz.

Buradan İBB ve Silivri Belediyesine çağrı yapıyorum buraya yapacağınız yardımları daha hayırlı bir işte kullanın, vatandaşlara da şunu söylüyorum “sizler halisane bağış yapıyorsunuz ama Vakıf Camiyi ticari işletme olarak görüyor”.

Huryol Haber