Anasayfa Köşe Yazarlarımız Uyuşturucuyu kim bitirecek!

Uyuşturucuyu kim bitirecek!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, dikkatinizi çekiyordur Ülkemiz son dönemlerde uyuşturucu yakalamada level atladı, bu her geçen yıl biraz daha artıyor, uyuşturucu piyasası arz talep dengesiyle fiyat belirliyor, arz fazla olunca piyasada fiyatlar düşüyor, bu oranda uyuşturucu yakalanmasına rağmen fiyatlar artmıyor aksine düşüyor kapitalist sistem bunu kabul edemez.

Benim şahsi yorumum piyasada çok yüksek miktarda uyuşturucu olması fiyatları düşürüyor, çok fazla uyuşturucu piyasada olduğundan mütevellit yakalanan uyuşturucunun kilogram oranı artıyor diyorum.

Devletimiz Mücadele vermiyor diyemem lakin bu mücadele yöntemi yanlış olduğunu düşünüyorum, polisiye tedbirler bir yere kadar etkili olur ama olayın sosyolojik boyutu dikkate alınmazsa başarı şansı yok gibidir.

Gençliğimde bu uyuşturucu çeşitlerini bilirdim halende biliyorum, 30 yıl önce ekonomisi yetersiz birinin sentetik daha doğrusu kimyasal uyuşturucuya ulaşması imkansızdı, bugün geldiğimiz noktada ise bir şişe bira fiyatından daha ucuza sentetik uyuşturucuya ulaşıyorsun.

Devlet sırf vergi alacağım mantığıyla alkol’e vergi koydukça gençlik daha ucuz ve tehlikeli olan uyuşturucuya itiliyor.

Yerel seçimler sürecinde takip ettigim kadarıyla hic bir aday uyusturucuyla mucadele adına rehabilitasyon merkezi kuracağım demiyor, toplumun tamamını ilgilendiren konu olan uyuşturucu belası için mücadele vermek zor iş ama zorlukları göze alan  kişi memleketini seven kişidir.

Yaşadığım kentin Belediye Başkan’ı ve Adayı olan Özcan Işıklar TURAM adlı projeyi hayata geçirirken risk aldı başardı, Belediye eliyle neler yapılabileceğinin en güzel örneğini sergiledi.

Sayın Başkan’a yine örneği olmayan bir proje önerim olacak, Başkanım yaşlı koordinasyon merkezi gibi birde uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele merkezi kurmaya ne dersiniz? veya yaşlı koordinasyon merkezi alanını genişleterek bir rehabilitasyon merkezi ekleyebilirsiniz, ben inanıyorum ki siz yine Türkiye de ilk olacak olan böyle bir projeyi hayata geçirebilirsiniz.

Ben Kadir Koç olarak halkta böyle bir projenin karşılığı olacağından eminim.

Uyuşturucuyu bitiren Başkan olarak anılmak sizi en az TURAM projesi kadar Türkiye gündemine taşıyacaktır.

You may also like