Anasayfa GÜNDEM Uyuşturucu belası

Uyuşturucu belası

kadirkoc

Sevgili okurlarım, COVİD 19 denilen lanet bir virüsle boğuşuyoruz, oysa ondan daha tehlikeli bela uyuşturucu.

Bu belaya bulaştığınız da kurtulma şansınız çok az, COVİD adlı belanın er yada geç çaresi bulunacaktır ama geleceğimizi rehin alan uyuşturucu belasından kurtulmamız her geçen gün daha zorlaşıyor.

18 yaş altı çocuklar önce bağımlı sonra torbacı yapılıyor, Silivri İlçemiz de gençlerin, %20 si uyuşturucu batağında, kanunlar ve Kolluk Kuvvetleri elinden geleni yapıyor ama son derece yetersiz kalıyorlar.

Biz ailelere düşen görevler var, halk olarak bu konuya duyarsız kalıyoruz, “benim çocuğum yapmaz” demekten vazgeçelim, her çocuk potansiyel bağımlı adayı, duruşumuzu buna göre belirleyelim.

Öncelikle yapmamız gereken, bu sorunla yüzleşmek, gençleri bu konuda bilinçlendirmek.

Çocuğunuz bağımlıysa ilk önce siz psikolojik destek almalısınız, konunun uzmanları sizleri neler yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgilendirecektir.

Kızmakla, bağırmakla, saklamakla bu sorunla baş edemezsiniz.

Adli mercilere sirayet etmiş bir konudan bahsedeceğim, 16 yaşında bir kız çocuğu önce bağımlı yapılmış, daha sonra torbacı olarak kullanılıyor, aile durumun farkına varıyor ve ilgili kişilerden şikayetçi oluyor, Emniyet güçleri olayı delillendirmek için çalışmalara başlıyor lakin şikayetten haberdar olan uyuşturucu baronları aleni şekilde aileye saldırıyor, konu yargıya intikal ettiği için daha fazla bilgi vermiyorum ama konuyu yakından takip etmeye devam edeceğim…

Buradan Silivri Belediye Başkanı Sayın Volkan Yılmaz’a çağrı yapıyorum, Sayın Başkanım, İstanbul da ilk olacak bir proje, “bağımlı rehabilitasyon merkezi” kurun, belki ciddi bir maddi külfet ortaya çıkacaktır ama çok fazla hayır duası alacaksınız, emin olun tüm Silivri arkanızda duracaktır.

İstanbul’un ilk MHP li Belediye Başkanısınız, bu konuda da ilk olmaya ne dersiniz…

You may also like