Anasayfa Köşe Yazarlarımız UCUZ HESAP, İNCE’DEN DÖNER!

UCUZ HESAP, İNCE’DEN DÖNER!

kadirkoc

CHP kurultayı yapıldı, Sayın İnce haklı eleştirilerini dile getirdi. Bu eleştiriler parti içi demokrasi anlayışının ürünü olarak öne çıkıyor.

Başka siyasi partilerde bırakın genel başkanın eleştirilmesini aklından geçirmek bile ihraç sebebi, şimdi birileri çıkmış, CHP de şu olacak, bu olacak ahkam kesiyorlar.

Sayın İnce örgütten gelen birisi, sokakta pankart asmaktan, duvara yazı yazmaya kadar her kademede görev yapmıştır.

Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşüyle gerçek anlamda lider olmuştur, lider basit hesaplara tenezzül etmeyen kişidir.

Sayın Kılıçdaroğlu kurultay ve dünkü grup konuşmasında kinle hareket etmeyeceğini açıkladı. Her ne kadar Sayın İnce sert bir üslupla eleştiri yapsa da parti disiplinine uyacağını deklare ediyor. Bazıları havanda su dövse de bu oyuna ne Kılıçdaroğlu nede İnce gelmeyecektir.

Silivri ye etkisi ne olabilir…

Kurultayda İnce kaybedince Silivri de kazan kaynamaya başladı, halkta karşılığı olanda olmayanda hesap yapmaya başladı.

Işıklar, İnce’nin dünürü olması hasebiyle aday yapılmayacağı dillendirilerek kendilerine alan açmaya çalışıyorlar…

Sayın Işıklar, iki dönem dünür olmadan aday yapıldı ve seçim kazandı.

Şimdi belediye kaynaklarıyla tarım reformu yapması, tek başına aday olması için yeterli, bazı isimler için, Işıklar’ın ağzıyla kuş tutması bile yeterli değil.

Önümüzdeki seçimde Silivri de üç partinin yarışacağı bir seçim olma ihtimali yüksek, böyle olunca Işıklar faktörü göz ardı edilemez, risk almaya kalkmak seçim kaybettirir. Bu durum parti yetkilileri tarafından dikkate alınacaktır.

Biriyle dünür olmanın bedeli aday olmak, yada aday yapılmamak, akp tarzı siyasi yapılarda olur, CHP gibi demokrasi bekçisi olan bir siyasi yapıda bu tür feodalizm kalıntısı olmayacaktır.

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan TÜRAM ve Tarım lisesi riske edilmeyecektir, bu projeler CHP li belediyelerin yüz akı olmaya aday, projenin sahibini harcamaya kalkmak partiye ihanetle eşdeğerdir…

CHP nin başarısı herşeyin üzerindedir, Sayın Işıklardan fazla oy alabilecek bir aday olsa en başta ben yanında olurum, lakin halihazırda böyle bir aday göremiyorum, daha iyisini bulana kadar Işıklar’la devam edilmelidir.

Örgüt çay kahve içme yeri değildir…

CHP Silivri ilçe örgütü yeni yönetimi oluştu, onlara düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeliler. CHP ilçe binasının altında ofis olunca gelen gideni birebir takip ediyorum. Gördüğüm şey şudur, ilçe binasında edilen sohbetler halkın içine girmenin önüne geçmiş.

Belediye başkanı bir organizasyon yapacak arkadaşlar fotoğraf verme yarışına girecekler kusura bakmayın yetersiz kalıyorsunuz… silkinin kendinize gelin.

Selam vermekten aciz olmayın, partili biriyle içtiğiniz kahveden, sıradan seçmenle içilen su çok daha değerlidir.

Sizler partiyi temsil eden kişilersiniz.

Sizlerin çalışması partiyi daha yukarıya taşıyacaktır.

Sizlerin ilçe binasında oturması kimseye bir şey kazandırmaz.

Sizlerin sokakta olması partiyi zirveye taşır.

Belediye başkanı ve birkaç ismin cansiperane çalışmasının meyvesi ham olur, sizlerin çalışması o meyveyi olgunlaştıracaktır.

Bu tavsiyelerimi umarım dost tavsiyesi olarak kabul edersiniz…

You may also like