Anasayfa Genel Tülay Kaynarca bitti sıradaki gelsin

Tülay Kaynarca bitti sıradaki gelsin

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Sedat Peker söz verdiği üzere seçim süreciyle beraber sahneye çıktı.

Bizi ilgilendiren kısmı ise Tülay ve Yavuz Kaynarca’nın akçeli işlere bulaştı iddiası, ben şahsen bir şey daha öğrendim ki Kaynarca Ailesi Soylu’ya ait villa sitesinde yaşıyor olmaları.

Tülay Kaynarca ismi önümüzdeki dönem Silivri Belediye Başkan Adaylığı için geçiyordu, bu kadarcık iddia bile bu hayali bitirmeye yeter de artar bile,  yakın zamanda Yavuz Kaynarca ve ortaklarının kurduğu manda çiftliği de konuşulmaya başlanacaktır.

Şimdi gelelim asıl konumuza

Ak Partide Mutlu Bozoğlu istifa ettirilerek Milletvekili Aday Adayı olarak ortaya çıktı, özellikle (Ettirilerek) yazdım, Erdoğan bu tarz istifa mekanizmasını sık sık kullanıyor.

Mutlu Bozoğlu Silivri Ak Parti’de Micro Milliyetçilik üzerinden bitirdi, oysa Ak Parti Silivri de dışarıdan gelenlerin oylarıyla iktidara geldi ve oylarını da bu vesileyle muhafaza ediyordu, ama Mutlu Bozoğlu İlçe Başkanı olmasıyla bu tanımın tamamen dışına çıktı.

Ak Parti Silivri de başarılı olmak istiyorsa toparlayacak tek isim oda Hüseyin Turan’dır, Çok başarılı bir Belediye Başkanlığından sonra halktan hiç kopmadı, partisini terk etmek aklının ucuna bile gelmedi, yeni oluşumlarda çok önemli görevler teklif edilmesine rağmen “Taş yerinde ağırdır” diyerek bir milim yerinden oynamadı.

Şöyle diyenler olabilir “Sana ne Ak Partiden, sen zaten muhalifsin” bunu anlayışla karşılarım, lakin yiğidin hakkını da yiğide veririm, Hüseyin Turan ahlaklı bir siyasetçi, onun İlçe Başkanlığı İlçe Başkanları arasında olan kaliteyi yukarıya taşıyacaktır, gerek üslubu, gerekse mütevaziliğiyle ve siyasi tecrübesiyle İlçemize önemli katkılar verecek isim Hüseyin Turan’dır.

Cumhuriyet Halk Parti Üyesi Kadir Koç olarak Hüseyin Turan’ın İlçe Başkanlığını asla istemem lakin Silivri de yaşayan bir gazeteci ve vatandaş olarak Hüseyin Turan derim faydası asla tartışma götürmeyecek bir simdir.

Gerisi Ak Partinin kendi iç işidir sadece saygı duyacağım..

You may also like