Anasayfa Köşe Yazarlarımız Toprak kazanacağız, bekaa değil vakıa

Toprak kazanacağız, bekaa değil vakıa

kadirkoc

Sevgili okurlarım, malum yerel seçim surecindeyiz, hal böyle olunca yerel gündeme boğulduk, yerel gündemle alakali ayda ortalama iki yazı yazarken son bir aydır ulusal gündemi göz ardı ettim.

Sevgili okurlarım, yarın bir gün hükümet ve başındaki adam çıkıp “Suriye’nin bir kısmı ve Kuzey Irak dahil topraklarımıza katıyoruz” diyebilir ve bunu alkışlayacak milyonlar da çıkabilir, işte o zaman bekaa sorunu ortaya cıkmış olur ki, sonu Kürdistan kurulmasına kadar gider.

Bizlere “Vatan topraklarımızı büyütüyoruz” diyen büyýük adam Diyarbakır dahil Büyük İsrail’in kuruluşuna giden yolu açmış olur.

İlk başlarda toprak kazanmış görünen ülke devamında üç ülkeden toprak parçalarını içine alan Kürdistan kurulmasına engel olamaz, böyle bir hata yapıldığında uluslararası hukuk devreye girer ve devlet kurulmasına engel olamazsınız.

Bahsettiğim konu size uzak gelebilir hayal diyebilirsiniz ama bugün bir çok Diplomat bunları konuşuyor, basgan beyin kafasının içinde ülkeye toprak katan lider olma hevesi bizi çıkmaza sokar. “Ecevit bile toprak kattiysa benim neyim eksik” diyen başgan beyimiz bunu yapar mı yapar.

Başkan beyimiz her gün çıkıp en az iki İl de miting yapıyor oysa bu bir yerel seçim, her İl ve İlce’nin kendine has sorunları var, bunu en iyi yerel başkan adayları bilir, başkan beyimiz işi o kadar abarttıki Çemişkezek te seçim kaybedilirse yada kazanılırsa kendi namı hesabına işleyecek.

Sayın Başkan beyimize birisi “Efendim siz tarafsız olacağınıza yemin ettiniz” diye hatırlatmalı, ülkenin %49. Ötekileştirme size katkı sağlamadığı gibi ülkeyi uçurumun kenarına biraz daha yaklaştırır, bizler Türk Ulusunun evlatları olarak kendimizi güvende hissedemiyoruz, kusura bakmayın suçlusu sizsiniz başkan bey.

Sayın başkan “oyunuzu bize verin size hizmet getirelim” diyor, “bay başkan oyumuzu size vermiyoruz lakin Devlete vergi veriyoruz, bizim vergimizle bize hizmet getirmeyip size oy verenlere götürürseniz bu bizim hakkımızı almak degilmidir, kısacası kul hakkı degilmidir?”

Bekaa deyip bize hitap ediyorsunuz bunu sizde biliyorsunuz bay başkan çünkü sizin seçmeninizin %50. Bekaa sözcüğünün anlamını bilmediğini sizde biliyorsunuz, bırakın bekaa yı bize mutfaktan bahsedin.

You may also like