Anasayfa GÜNDEM TOPLUMSAL SORUMLULUK

TOPLUMSAL SORUMLULUK

kadirkoc

Sevgili okurlarım, yaşadığımız topluma karşı sorumluklarımız var, biz sorumluluklarımızı yerine getirmezsek, başkalarınız eleştirme hakkımız olamaz.
Yazar olmak ayrı bir sorumluluk gerektirir, kendi özel hayatınızda bir çok sorumluluğu yerine getiremezken, toplumsal hayattaki sorumluluğunuzu yerine getirebilirseniz yazar olabilirsiniz.
Günümüzde bir çok yazar ve gazeteci sırtını bir yere dayayarak mesleğini ayaklar altına alıyor, aldığı üç kuruş için inandığı değerleri ayaklar altına alabiliyor.
Bölgemizde özel hastanelerden biri var, 900 TL alarak COVİD testi yapıyor, kendine gazeteci diyen birisi her gün bu hastanenin reklamını yapıyor, aldığı üç kuruş para “Silivri’de 2 saatte koronavirüs testi” demeye yetiyor.
Adam çıkıp Ak Partili Meclis Üyesine iftira atıyor, bir gün öncesine bakıyorsun Ak Parti İlçe Başkanı karşısında el pençe divan otoruyor.
Adam Önceki dönem Belediye Başkanına “boşanıyor” diye ahlaksız ithamda bulunuyor, bakıyorsun CHP li Meclis üyeleri ofisinde hazırol da bekliyor, onunla yetinmeyen CHP İlçe Başkanı canlı yayın yapıyor.
Ben bu insanlardan toplumsal sorumluk bekliyorum “halt ediyorum” adamlar daha partisel sorumluluktan haberleri yok.
Siz bu tür adamları adam yerine koydukça, onun koyduğu kanalizasyona itilmeye razısınız.
Adam için hiç biriniz değer arzetmiyorsunuz, hepiniz onun için oyuncaksınız, gidin bol bol fotoğraf verin, sizofrenik olgular yarın size bulaştığında sizi temizleyecek deterjan bulamayacaksınız.
Sevgili Ak Partili yönetici kardeşim, pek sevgili CHP li yönetici kardeşim, elinize aldığınız çamur size bulaşacaktır.
Adamın yazdığı yazılara bakın, içinizden iftira atmadığı kaç kişi kaldı ve bu kalanlar kimler, yeni siyasete girmiş olanlar.
Berker Esen Başkanım, sen aday olduğunda bu adam ne dedi “Işıkların maşası, yeteneksiz, belediyeden beslenen boş beleş adam” Başkan seçildiğinde beni de konu ederek “teröristi siz besliyorsunuz, kirasını siz ödüyorsunuz, teknik desteği siz sağlıyorsunuz” diyerek iftira atmadı mı?
Yoksa bu dedikleri doğrumuydu
Kiramı siz mi verdiniz?
Ben teröristmiyim?
Bana teknik destek sağladınız mı?
Katılacağınız canlı yayında bu soruları ben size soruyorum, yayınına katılacağınız adama bu soruları sorabilecekmisiniz?
Ya da aday olduğunuzda Işıklar’a maşa olarak mı aday oldunuz?
Yeteneksiz olduğunuzu kabul ettiniz mi?
Yıllarca Belediyeden beslendiğiniz doğrumu?
Size bu iftiraları atan adama yayında bunları sorabilecekmisiniz?
Soramayacaksınız eminim
O zaman ben bir Cumhuriyet Halk partisi üyesi olarak bu soruları size her gün soracağım Sayın Başkanım.
Hatta aynı kişinin yazılarını noktası virgülüne dokunmadan kamuoyuna paylaşacağım, ideolojik bir partili olarak bunları sorgulama hakkım olduğunu düşünüyorum…
KİPTAŞ TA RANT BÜYÜK
Sevgili okurlarım, KİPTAŞ sakinleri imza toplamaya devam ediyor, bugün suç duyurusunda bulunacaklar, “tadilat yapacağız” diyerek 3.5 Milyon TL para toplanmak isteniyor, pandemi sürecinde insanlar toplanamıyor, ama yönetim toplanmış böyle bir karar almış, aceleyle para toplanmak isteniyor çünkü pandemi süreci bittiğinde yönetimi devretmek zorundalar.
Kardeşim insanlar aç aç, işten atılmış, bırakın tadilat yapmayı evine ekmek alamıyor.
Benim KİPTAŞ 2 sakinlerine tavsiyem ivedi olarak dernekleşmeleri, bireysel imza toplamak sorununuzu çözmez, kolektif bir bakış açısı için dernekleşmelisiniz, o dernek üzerinden site yönetimini kendiniz yapabilirsiniz, yaptığınız bu çalışmalarla Boğaziçi Yönetimden belki kurutulursunuz ama önümüzdeki süreçte kendinizi mafyatik yapıların kucağında bulur, Boğaziçi Yönetimi mumla ararsınız.
Aylık minumum 300 Bin TL rant, çok büyük rant ve bu rant için herkesin gözü orada bu tarz büyük rant için cinayeti göze alabilecek yapıların gözü orada.
Benden söylemesi

You may also like