Anasayfa Köşe Yazarlarımız Topal Ördek Erdoğan oldu

Topal Ördek Erdoğan oldu

kadirkoc

Sevgili okurlarım, “topal Ördek” ne demek önce ondan başlayalım; topal Ördek siyasi karşılığı güç sende olsa bile kararları alamayacak duruma gelme durumu.
Bu sözü Sayın Erdoğan Ankara ve İstanbul seçimlerinde başkanlığı kazanan adaylara gönderme yapmak için söyledi çünkü meclis halen akp de, hakli yada haksız demeden ben Erdoğan ne kadar topal Ördek ona bakacağım.
Dış politika; Katar harici dostumuz yok, dostu bırakalım bizimle aynı dili konuşan Ülke kalmadı, “Fransa düşman, Almanya zaten düşman, İngiliz’den dost olmaz, Amerika Baş düşman, Ayı’dan post Rus’tan dost olmaz, Yunan, bulgar, ermeni’yi zaten biliyorsunuz, Arapları zaten konuşmayalım.” Bunlar Erdoğan’ın görüşleri, peki Sayın Erdoğan bu kadar düşmanın olduğu Birleşmiş Milletler de siz hangi kararı aldırabilirsiniz? Yani Türkiye de iktidar olsanız da Dünya’da topal Ördek degilmisiniz?

Gelelim iç politikaya; 17 yıldır iktidardasınız geldiğiniz nokta 49 Vekili olan Bahçeli onay vermeden hiç bir Kanun getirecek durumda değilsiniz, Meclis te bir yanınız hep eksik, şimdi siz iç politika da topal Ördek degilmisiniz?

Hadi ekonomi diyelim; en güvendiğiniz damat Berat’ı ekonomi’nin başına getirdiniz, Dolar onu dinlemiyor,Soğan, patetes isyan bayrağı açmış,Mutfaklar da yangın var, iflaslar ardı ardına, siz ekonomi de topal Ördek degilmisiniz?

Hadi gelelim sizin topal Ördek dediginiz yerel seçimlere; Ankara ve İstanbul 25 yıldır sizde olsun, bu şehirler bütçeleriyle bir çok Avrupa ülkesinin üstünde ve siz bu şehirleri kaybettiniz, İstanbul da artık tek başınıza karar almanız imkansız örnek (Atatürk Havaalanı arazisini tek başına millet bahçesi yapma gücünüz yok) o kararın altında Sayın İmamoğlu imza atmalı yoksa yapamazsınızzzzzz. Kendinize ev yapsanız iskan almak için bile Imamoğlu’nun imzasına ihtiyacınız var. Ankara da konuta doğalgaz, ofise su bağlayacak olsanız Mansur Yavaş’ın imza atması gerekiyor, yıllardır gücü tek başına elinizde bulunduran siz, şimdi topal Ördek olmuş olmuyormusunuz?

Evet sevgili Erdoğan bey topal Ördek kim şimdi? Tekerinize öyle bir çomak sokuldu ki algınız şaşırdı, 2023 hedefiniz, 2020 yi görecek mi ondan bile emin değilken kim topal Ördek, kim güç sahibi bence bir düşünün.

Yerel yönetimler doğru yönetimle halka birebir dokunan yapılar, siz topal Ördek hesabı yaparken Imamoğlu ve Yavaş halkın gönlüne giriyor, biliyorsunuz sizde halkın gönlüne böyle girmiştiniz.

You may also like