Anasayfa Köşe Yazarlarımız TOKİ, IŞIKLAR’LA AYNI SAF’TA

TOKİ, IŞIKLAR’LA AYNI SAF’TA

kadirkoc

Sevgili okurlar, malum kiptaş konusu gündemde, Sayın Rıfat KUTLU’ya bu konuyla alakalı sorular sormuştum, bu sorulara cevap verememesi Sorularımı doğrular mahiyette.

Tam bu konu gündemdeyken toki projesi açıklandı.

Sayın IŞIKLAR’ın en hassas olduğu nokta 12 katlı binaların yapılmasıydı, geçmişte İstanbul’un her noktasına devasa binalar diken toki bu kez projeyi “6 kat” olarak duyurdu.

Projenin görsellerini inceleyince görsel olarak 6 kat olduğu çok açık.

Toki hem Sayın IŞIKLAR’ın,  hemde Sayın cumhurbaşkanının hassasiyet gösterdiği çok katlı bina yapılmasına dur demiş görünüyor.

Hal böyleyken toki’in bu geri adımını kiptaş projesinde de uygulanmaması “ben ihanete ortak olacağım” demekten öteye geçmeyecektir Sayın kutlu.

Sevgili okurlar, IŞIKLAR “kiptaş gelmesin” demiyor, “kiptaş konut yapmalı, buna ihtiyacımız var, hatta arsasını ben vereyim, ama maksimum 6 kat yapsın” diyor.

Akp grubunun toki’nin bu kararına rağmen ısrarla “aynı yer ve aynı yükseklikte “ısrarı komisyon alınması dedikodusunu doğrular mahiyettedir.

Kiptaş’ın 6 kat olarak yeniden düzenlenmesi demek birilerinin komisyon oranını da yarı oranında düşürecek demektir.

Sayın IŞIKLAR, tarım arazileri, ve rant oyunlarını ülke gündemine taşımaya karar vermiş görünüyor.

Son günlerde ulusal medya ve basın kuruluşlarına yakın markaj uygulayarak konuları derinlemesine anlatıyor.

Bu çaba meyvesini verecektir.

Türkiye’de bereketli tarım toprakları olan bir ülke, lakin tarımda bile dışa bağımlı, samanı ithal eder duruma gelmişiz. Bu durumu çok net tespit eden IŞIKLAR, TÜRAM’la attığı ilk adımı, tarım lisesiyle taçlandırdı. Şimdi ise bir adım daha öteye geçerek ülke gündemine taşımakta kararlı görünüyor.

Ülke ekonomisinin % 3 nü karşılayan Silivri, geliştireceği projelerle tarım konusunda da Türkiye’ye öncü görevini yerine getirecek gibi duruyor.

Özcan IŞIKLAR’ın çabaları toki’de olduğu gibi, tarım konusunda da hükümetin dikkatini çekecektir. Tahıl ambarı olan Trakya bölgesi, tarımsal korumaya alınacaktır diye düşünüyorum.

Sayın IŞIKLAR’a naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum, mevcut tarım bakanı bu konulara fazlasıyla duyarlı, siyasi kaygı gütmeden Sayın bakanı Silivri’ye davet edin, TÜRAM ve tarım lisesini gezdirip kendisine brifing vererek destekleri alınabilir.

ÜLKEMİZİN TARIM SORUNU PARTİLER ÜSTÜDÜR, tarım konusunda attığınız adımlarla adınızı tarihe şimdiden altın harflerle yazdırdınız, devamını bekleme hakkımız vardır…

You may also like