Anasayfa Silivri Özel TKP Silivri 1 Mayıs’a davet ediyor

TKP Silivri 1 Mayıs’a davet ediyor

kadirkoc

Tkp Silivri ilçe örgütü 1 Mayısta Silivri’den Maltepe’ye otobüs kaldırıyor.

 

TKP’den 1 Mayıs’a çağrı

“Sevgili dostlar, kardeşler,

Çok kötü şeylerin, çok umut verici güzel şeylerle birlikte yaşandığı bir dünyada…

Sömürü düzeninin, gericiliğin üzerimize çullandığı ama onca şeye rağmen milyonlarca insanın, aslında ülkenin çoğunluğunun teslim olmayı reddettiği, bir çıkış yolu aradığı bir ülkede…

İşçilerin yalnızca emeklerini değil, geleceğini çalan sömürücülerle, sömürüye son verecek bir düzenin savunucularının mücadelesinin hiç yavaşlamadığı bir dönemde…

Sizi 1 Mayıs gösterilerine çağırıyoruz. Daha açıkçası, sizi 1 Mayıs gösterilerine Türkiye Komünist Partisi ile katılmaya çağırıyoruz.

Bu çağrımız bir “bayram kutlaması” çağrısı değil. Zaten ülkemizde 1 Mayıs’ın sıradan, huzurlu bir bayram günü olarak yaşanması mümkün değil. İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününün tam bir bayram günü olması için işçi sınıfının ülkenin dümenini eline alması gerekiyor.1 Mayıs’ta eşitlik ve özgürlük idealini, Türkiye’nin ve dünyanın aydınlık geleceğine olan ortak inancımızı TKP ile 1 Mayıs gösterilerinde paylaşmaya ve göstermeye çağırıyoruz sizi. 1 Mayıs günü, komünistler kendi pankartları ile yürüyecek, kendi sözlerini söyleyecek. 1 Mayıs gösterilerine belirlediğimiz merkezlerde katılacağız. Bu gösterilerde TKP boy gösterecek.

Türkiye Komünist Partisi ile yürüyecek olanlar, eşitlik ve özgürlük idealine bağlanmış yurttaşlarımız “biz buradayız ve büyük hesaplaşmaya hazırlanıyoruz” demiş olacak.

Bunu diyenlerin ertesi güne, sonraki günlere daha fazla bilenmiş, kendine ve mücadelesine daha fazla güvenen biri olarak başlayacağını düşünüyoruz.

Bu meydan okuma ne kadar etkili olursa, üzerimize çöken dumanın o kadar kolay dağıtılacağını, korkma sırasının halka korku salanlara geleceğini düşünüyoruz.

Önümüzdeki 1 Mayıs’ta halk ayağa kalkmalı ve bu güç kendisini göstermelidir. Seçimlere giden Türkiye’de emekçilerin gücünü gösterdiği bir gün olan 1 Mayıs her zamankinden daha önemlidir. 1 Mayıs’ta emekçiler bu düzenin değişmesi talebiyle meydanları doldurmalıdır. 1 Mayıs’ta meydanları dolduracak olanlar Türkiye’nin kaderini değiştirecek insanlardır. O gün bu ülkenin gerçek sahiplerini dost düşman görmelidir. TKP 1 Mayıs mitinglerinde halkımızı partiyle birlikte umudu çoğaltmaya çağırmaktadır.”

 

You may also like