Anasayfa Köşe Yazarlarımız TEŞEKKÜRLER TAŞKIN HOCA

TEŞEKKÜRLER TAŞKIN HOCA

kadirkoc

Sevgili okurlar, iki hafta Silivri de oynadığımız maçta takım olmak üzerine bir yazı yazmıştım. Fotoğraflar üzerinden futbolcu kardeşlerimi eleştiren bir yazıydı, bugün ise tekrar bir fotoğraf üzerinden övülmeyi hak eden bu çocuklara haklarını teslim etmeliyim. Top bir altaylı futbolcunun ayağında, 4 Silivrispor’lu topçu, o topa göre hamle halinde, belli’ki altaylı topçu pas verecek bunu gören Silivrili futbolcular pas verilme ihtimali olan futbolculara hamle yapmak ve topu kapmak adına cansiperane koşu başlangıcındalar.

Takım olmak budur.

Yine takım olmanın bir diğer işaretini aynı maçta, yediğimiz ofsayt golde yedek kulübesinden koşan futbolcularda gördük.

Yedek kulübesi oyunun bu kadar içindeyse o takım olmuştur.

Aynı pozisyonda futbolcuların ceza alma ihtimalini gören, kulüp görevlisi bayana ne demeli? Tam bir amazon kadını edasıyla futbolcuların arasına dalıp çocukları yedek kulübesine götürmesi şapka çıkarılacak davranıştı. Takım olmaya verdiği bu katkıdan dolayı kendisini kutluyorum.

Sevgili okurlarım, Taşkın hocayla yaptığım röportajda bu takım iyi olacak, bu takım takım olacak demişti. Futbol takımı artık tam manasıyla takım olmuş, bu takıma idari personel olan bayan kardeşimizde dahil olmuş, sevgili hocamız ben transfer taraftarı değilim derken bizi kandırmış! Zaten idari personelden kulübeye harika bir transfer yapmış bile. İşin şakası bir tarafa takım böyle olmalı, hocamızın dediği takımın içinde yönetimi, taraftarı, ve medya kısmınıda söylemişti. Yönetim bu takımın içinde, taraftarlarda takıma dahil oluyor. Basın ise rezil durumda, bırakın takıma dahil olmayı, içlerinde rakip takımın formasını giyecek olanlar bile var.

Türkiye Silivri Altay maçını konuşurken, bizimkilerden tık yok.

Silivri berabere kaldı, demekten öteye geçmeyen haberle işi geçiştirmişler.

Bu arkadaşların ödü kopuyor, “takım başarılı olursa, biz rezil oluruz” düşüncesindeler.

Korkmayın beyler ayıbınızı yüzünüze vurmayız, sizler ayıplarınızla yaşamak zorundasınız zaten.

Birazda teknik: 70. Dakikada barış bakır, serkan çalık değişikliği çok doğru bir değişiklikti, ama 77. Dakikada yapılan İsmail düzgün, İbrahim alan değişikliği bana göre doğru değildi. İsmail düzgün le beraber çift forvete dönmek daha doğru olurdu. İbrahim hava toplarına hakim lakin ayaklarına o derece hakim değil, İsmail le beraber sonuca etki etmeleri daha kuvvetli ihtimaldir. İbrahim tipindeki oyuncular tek forvet oynamaya pek yatkın değillerdir.

Taşkın hocaya bu değişikliği kamuoyu baskısı yaptırmıştır. Yoksa risk alıp, çift forvete geçebilirdi.

Takımın mücadele gücü yükselmiş, ama bu geriye yaslanma işine bir çözüm bul hocam. İkinci sonlarına doğru takım geriye yaslandı, kontra atak hesabı yapmaya başladı, bu durum son saniyede galibiyeti getirebilirdi ama olmadı, aşırtma vuruş kaleye girebilirdi. En savunma hücumdur.

Fuat yaman, yunus yaşar, serdar eylik te inanılmaz gelişim var, aynı gelişimi Sercan ve İbrahim’dende bekliyoruz…

 

 

You may also like