Sevgili okurlarım, elbette hepimizin tenceresi yarı yarıya azaldı “Dolar” mı derseniz almış başını gitmiş.

“Bu düzende kimin tenceresi Dolar” derseniz sadece Bankaların ve ihracatcının tenceresi fazlasıyla Dolar.

Tenceresi Dolar olan bu iş insanlarına diyorum ki “el insaf”

“Nereden çıktı bu tencere, Dolar muhabbeti” derseniz açıklayayım.

Dün bir İnsanıyla mesajlaştık, Özü itibarıyla şunları yazdı ” Kadir bey ben yaklaşık 100 kişi çalıştırıyorum, ekonomiyi yakından takip ediyorum, çalışanlarımın maaşları eridi, bende ara zam kararı olarak tüm çalışanlarıma zam yaptım. bizler bu tür kararlar almaktan çekinmemeliyiz, çalışan işçi kardeşim evine ekmek götüremezse iş yerinde huzurlu olmaz, huzurlu olmazsa da biz malımızı üretip ihraç edemeyiz.”

Ne güzel, ne ulvi bir düşünce değil mi sevgili okurlarım.

İhracat yapan işletmeler bağlantılarını minimum 6 ay önceden ve Dolar üzerinden yapar sözleşmelerini, hal böyle olunca Dolar artar bu işletmelerin karı artar, Dolar kurunun yükselişini izliyoruz.

Üretilen her ürünün maliyet hesabında iş gücü maliyeti minimum %50 dir, peki bu 6 Aylık süreçte siz bu işçi kardeşlerimize ne kadar iyileştirme yaptınız. yukarıda belirttiğim İş İnsanı haricinde bir kişi daha çıkar mı bilmiyorum.

Hepimizin bu Ülkeye borcu var, herkes sorumluluk almalı yoksa toplumsal patlama kaçınılmaz hal alıyor.

Toplumsal patlama olursa sizin Dolar’larınız sizi kurtarmaz.

Ekonomik yönetilemeyen bir Ülkede tencere nasıl Dolar biliyormusunuz?

Ekonomiyi yönetemeyenleri göndereceksiniz, daha iyi yönetecek olanı bulacaksınız işte o zaman Tencere Dolar.

Soylu (varsa) aklını başına al

Sayın Bakan muhtarlara sesleniyor “Metruk binaları gece yıkın, biz sabah molozları gelip alırız, Mahkeme kararı gerekiyor diyorsunuz, siz yıkın Mahkeme kararı sonra gelir.) ne demek!

Soylu Bakan; Ne zamandan beri hukuk devre dışı bırakıldı, burası mafya devleti oldu bizim mi haberimiz yok, hukuk devletinde Mahkeme kararı alınır öncelikle, sen hangi hakla muhtarları hukuk dışı işlere yönlendiriyorsunuz. En son Hukuk dışında kullandığınız Sedat Peker sizleri en suçlarla işbirliği ve yolsuzlukla suçluyor.

İnsan biraz ders alır Soylu Bakan.

Bu sözlerin tarih sahnesinde yerini almıştır ve sırf bu sözlerinizden dolayı bile yargılanıp ceza alacaksınız, ben buna inanıyorum.

Sayın Soylu Bakan sinirleriniz çok fazla bozulmuş, sizi sevmeyen bir vatandaş olarak size diyorum ki, “LÜTFEN PSİKOLOJİK DESTEK ALIN”

Huryol Haber