Anasayfa Asayiş Taylan Güraslan ne dedi?

Taylan Güraslan ne dedi?

kadirkoc

sevgili okurlarım, Silivrispor Başkanı Taylan Güraslan 22 Nisan da yapılacak ihale hakkında açıklama yaptı, bana göre geç kalmış bir açıklama olsa da yerinde buluyorum.

Açıklamanın satır aralarına bakmak gerekiyor, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz!a verilmiş mesajlar satır aralarında.
“İlk önce deprem gerçeğiyle yüzleştik stadımız kapandı haftalarca Çatalca da maçlarımızı oynadık, Silivri Belediye Başkanımızın katkıları ve ilçe spor müdürlüğümüzle beraber stadımızı maç oynanacak hale getirdik, 3 maç oynayamadan, virüs belasına maruz kaldık ligler ertelendi, spor tarihinde ilkleri olumsuzluk anlamında yaşadık.” sözlerinin içinde ben şu kısmı fazlasıyla önemsedim, ” Silivri Belediye Başkanımızın katkıları” diyerek “yanımızda olursan senin yanında olmaktan çekinmeyiz ama bizi karşına alacaksan bedelini Silivri kamuoyuna ödersin” demiş.

Volkan Yılmaz’ın “ayın 22 sinde ihaleyi yapacağız, ama kulübe destek olacağım” sözlerine ise oldukça mesafeli, Taylan Güraslan “elimdeki şekeri kendi eline alıp, benim elimden bu şekeri ye diyor Başkan, ben bunu asla kabul etmeyeceğim, Belediye başkanı kulübü kendi kontrolü altına almak istiyor, ben kulübe siyaset sokturmayacağım, nerede bu ilçenin siyasi partileri” diye feryat ediyor.

Farklı olsa “kulübe destek olacağım” sözünü yeterli bulup Belediye Başkanına teşekkür ederek yerini sağlamlaştırırdı.

İhale yapılarak kulübün gelirlerine el koyulmasına ise şu sözlerle çok sert karşılık vereceğini beyan ediyor, “Silivrispor benim mülküm değildir, ama bu koltukta kaldığımız sürece benim namusumdur” sözleri yeterince açık ve net.
Taylan Güraslan kucağında bulduğu pimi çekilmiş bombayı Volkan Yılmaz’ın ellerine bıraktı, “namusumdur” vurgusu sonuna kadar gitmeye hazırım demektir.

Taylan Güraslan bu saatten sonra geri adım atmaz, atması içinde sebep yok, çünkü İhale yada Belediyeye bağışıklık olarak yaptığı bir iş yok, eli son derece rahat.

“Sivil toplum örgütleri ve Şehrimizin bileşenleri” diyerek CHP ve İyi Partiye gelin bu işin bir tarafından tutun, hakkımızı koruyun, yoksa kulüple beraber kaybeden sizde olursunuz diyor.

Bize düşen bundan sonrasını yakından takip etmek.

Şahsi yorumum bundan sonra konuya İBB dahil olma ihtimali çok yüksek, Silivrispor üzerinden iBB ve Silivri Belediyesi restleşmesine bu iş gidebilir diye düşünüyorum, izleyip göreceğiz.

You may also like