TAKIM OLMAK!

kadirkoc

Takım olmak için gerekenler bellidir, yeni bir keşif değil örneklere bakarak takım olursunuz.

Takım olmanın birinci şartı “kaliteli insanların bir araya getirmekten geçer” biz Silivri spor olarak takım olamıyoruz.

Yönetim takım olmalı, taraftar takım olmalı, futbolcu takım olmalı ve tüm bunların gücünü birleştirmesi gerçek takımı ortaya çıkarır.

Bana göre yönetim takım oldu, taraftar takım olamadı, geçmişe takılıp kaldı, oysa geçmiş geçmişte kaldı şimdi birlik olup takım olma zamanı, futbolcular takım olamadı.

Yönetim ekonomik olarak gerekeni yapmasına karşın futbolculardan karşılığını alamıyor.

Takımın hocası ise esas helvayı kavuracak olandır, bizim takımın hocası bu konuda iyi bir maç izleyicisi olmaktan öteye gidemiyor.

Takım kondisyon olarak iyi, bireysel anlamda kaliteli isimler var, bunu değerlendirecek hoca yok!

Oyunu basit oynayamıyoruz, takımın sistemi yok, bu takım oyuncuları 4-4-1-1 oynamalı, oyunu kanatlara taşımalı, geri pas mecburiyetten doğar ama sıkışan her futbolcu geri pas yapıyor, kendini sıkıp risk alan futbolcu yok gibi.

Öncelikle takıma ruh verilmeli, Silivrisporluluk aşılanmalı, ben iddiam bu takım küme düşmez.

Taraftar takım olsun, futbolcu takım olsun, ve bu takımı yönetecek hoca bulunsun bu takıma play of oynatırsınız.

Çok acilen hoca arayışları başlamalı

Maçı 2 0 yenik bitirmişiz, taraftar grupları arasında gülücük dağıtan fanatik taraftarlarımız var! Galip gelinseydi bu arkadaşlar sanırım ağlayacaktı!

Maçta yüzlerce fotoğraf çektim üç saattir maçı tekrar yaşıyorum, bu fotoğraflar futbolcular ve hocaya gösterilmeli.

Sadece iki fotoğraf koyacağım yazıya birinde rakip ceza alanı içindeyiz 6 futbolcuyla ataktayız, 4 futbolcu 4 metrelik alanda sıkışmışlar ceza alanı içinde boş koşu yapmayı düşünen yok. Bu pozisyonda ancak karambolden gol olur, nitekim karambol olmadı golde olmadı.

Diğer fotoğrafta yine ataktayız, kadrajımda 9 tane rakip oyuncu var bizden ise taç atışı yapacak oyuncu dahil 4, bizim atak yapan futbolcu sayımıza 3 rakip futbolcu düşüyor. Böyle durumlar ancak kontra atak yaparken oluşmalı, dakika 80 olmuş 1.0 mağlupsunuz ama oyunu rakip kaleye yıkamıyorsunuz, ben bunun hesabını o takımın hocasına sorarım.

En az 5 futbolcuyla yollar ayrılmalı bunu da dip not olarak düşüyorum.

You may also like