Anasayfa Asayiş Sizi Silivri ye rezil ederim

Sizi Silivri ye rezil ederim

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri halen kasaba olmaktan çıkamadı.
Kasaba olmanın avantajları çok fazla, özellikle vatandaş nezdinde bunun artısı çok daha büyük.
Mesala × restorant ta oturdunuz yan masada bir bakmışsınız Belediye Başkanı rakı balık yapıyor, yada oturdunuz bir meyhaneye Esnaf odası başkanı birasını yudumluyor. Bu durum vatandaş için bir veri olmamalı lakin bizim gibi Müslüman ülkelerde bu o kişiler hakkında görüş oluşması için önemli bir veri.
20 yıldır Silivri de yaşıyorum, en sevdiğim şey özellikle yaz akşamları deniz kenarında oturup elime bira mı alıp icmekti, keyifli gelir bu bana bunu yapmak.
Son beş yıldır bu zevkimden mahrum yaşıyorum, yok yok bira içmeyi bırakmadım, sadece Silivri sahilinde yapamıyorum, başka sahilleri tercih eder oldum.
Yine Silivri sahilinde icermiyim elbette içerim ama utanıyorum, mutlaka bir tanıdık yanımdan geçiyor “koskoca adam elinde bira taşlara oturmuş içiyor” denmesinden utanıyorum.
Ben Kadir Koç olarak özel hayatımdan feragat etmek zorunda hissediyorum.
Şayet dini hassasiyetleri yüksek bir sivil toplum örgütü veya siyasi partide görev yapıyorsanız sizde bu tarz zevklerinizden feragat etmek zorundasınız.
“Aman kime ne, ben istediğimi yaparım kimse yazamaz benim özel hayatımı” felan diyebilirsiniz demeyin ben yazarım, hatta fotoğrafınızla beraber yayınlarım.
“En müslüman benim” deyip bilmem ne restorant ta rakı partisi yaparsanız sizi cümle aleme rezil ederim.
Öyle özel hayat felan tanımam, 70 tane dava açılmış 71 olması umurumda olmaz.
Ya göründüğünüz gibi olun, yada oldugunuz gibi görünün, yöneticiler kimseyi ilgilrndirmez diyemez, siz Cuma gündüz Camiye gidip, akşamında rakı sofralarında olursanız halkı kandırmak için Camiye gidiyorsunuz demektir, bende sizin bu halkı kaldırmanıza izin vermem haberiniz olsun.
Bu yazıyı bir uyarı olarak almanızı temenni olarak ediyorum, bir daha benzer bir bilgi yada belgeye ulaşırsam sizi Silivri ye rezil etmekten asla çekinmem haberiniz olsun.

You may also like