Anasayfa Köşe Yazarlarımız SİZE YAZIKLAR OLSUN!

SİZE YAZIKLAR OLSUN!

kadirkoc

Ataşehir belediye başkanı Battal İlgezdi içişleri bakanlığı tarafından görevden alındı, bunun durmayacağını o gün anlamıştık. Şimdi ise Murat Haznedar alındı, durmayacaklarını tahmin ediyoruz.

Sayın Haznedar’ı siyasi olarak yetersiz bulurum, ideolojik olarak yeterli donanını ma sahip bulmam. Ama İlgezdi fetocu diyerek görevden almayı asla içime sindiremem.

Geçmişte f tipi hainlerle iş tutmayan akpli yokken, CHP li başkanları fetocu yaftasıyla görevden almak akp tarzı demokrasi olsa gerek.

Görevden almaların görünen yüzü belli, görünmeyen yüzünü biraz araştırdım, karşıma çıkan isimler maalesef CHP nin çıkar çeteleri oldu. (bunlar chp li olduğunu iddia eden yavşaklar)

Akp’nin belediyelerinde dönen dolapları gören bu yavşaklar, “neden bizde CHP nin belediyelerinden nemalanamayalım” diye başkanların kapılarını çalıyorlar.

CHP nin onurlu ve vatandaşın malını namusu gibi gören belediye başkanları bu yavşaklara pirim vermeyince yandı gülüm keten helva.

Türkiye’de hakkında soruşturma açılmayan belediye yok gibidir, % 95 i bu soruşturmalardan aklanarak çıkar. Bana ilginç gelen şu, “CHP li belediyeler hakkında suç isnadı yapanların çoğunluğu CHP li olduğunu iddia eden yavşak takımı.” Konuyu derinlemesine araştırdım, suç isnadı yapanların tamamı mevcut başkandan kanunsuz, hukuksuz bir talebi olmuş, bu talep yerine getirilmeyince de anında iftira kampanyasına başlamışlar.

Bu yavşak tipli kişiler önce CHP üyeleri arasında dedikodu başlatarak parti içinde yıpratma çalışması yapmışlar, bunda kısmen başarılı olan bu yavşaklar daha sonra bunu topluma yayma cihetine girişmişler, bununla yetinmeyen yavşak takımı içişleri bakanlığına dosya adı altında düzmece kağıtlar yollamaya başlıyorlar.

Bu yavşak takımı yukarıda bahsettiğim süreçlerin her birinin sonunda aracı koyma yoluyla başkanlara ulaşma yolunu deneyerek işimizi hallet yoksa seni bitireceğiz cüretini gösterebilecek kadar yavşaklaşabilmişlerdir.

Bu bilgiler kafamda yerleşene kadar çok ciddi araştırmalar yaptım, karşıma çıkan sonuç bu.

Bu kişiler tespit edilip partiden atılmalı.

Parti içinde bu tür dedikodu üretenleri derhal bulup, etkili çözüm olan disiplin süreciyle ayıklamak gerekiyor.

Kurultaylarla güvenoyu alan ilçe başkan ve yönetimleri bu soruna ivedi çözüm bulmalı.

İttihat ve Terakki iyi niyetle kurulmuş bir siyasi yapıdır lakin bu dedikodu kazanına düşmesiyle Osmanlının çöküşüne zemin hazırlamıştır, kurucusu olan 10 kişiyi incelediğimizde vatan ve millet sevgisinden asla şüphe edemezsiniz. Ama parti büyüyüp iktidar olunca çıkar grupları ortaya çıkmıştır. Örnek ( “Talat ve Enver paşa mücadelesi gösterilebilir”)

CUMHURİYET HALK PARTİSİ bu yavşak tipli, şizofren akıllı kişilere rağmen CUMRUYETİN yegane bekçisi olacaktır.

 

 

You may also like