Anasayfa Genel SİZ KİM OLUYORSUNUZ?

SİZ KİM OLUYORSUNUZ?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, CHP İlçelere Genelge yollamış İlçe Yönetimine girecek olanlar Belediye Başkan Adayı, Belediye Meclis Üyesi Adayı olamayacaklarmış, Neden biliyormusunuz? Beyzadeler öyle istemiş.

Siz her şey olun ama biz parti üyeleri herşeyi sizden icazet alarak yapalım öylemi?

Dededen toruna Milletvekili olun, 6 dönem Milletvekili olun, hatta hem Milletvekili olun yetmez Parti Meclisi üyesi de olun ama biz marabalar sizden icazet alacağız öylemi?

Sizin Demokrasi anlayışınıza tüküreyim.

İlçe Kongreleri üyelerin oylarıyla oluşur ve her parti üyesi bu seçimde aday olabilir.

Belediye Başkan Adayları ve Meclis Üyeleri yine ön seçim yapılarak parti üyeleri tarafından seçilir, CHP nin bir dönem böyle bir ilke kararı vardır.

Tüzük ne emrediyorsa odur, tüzük bana hem İlçe Yöneticisi hem de Belediye Başkan Adayı olma hakkını veriyor, siz kim oluyorsunuz da bu hakkımı elimden almaya kalkıyorsunuz.

Genelgede İlçe Kongreleri ve İl kongreleri yapılacak deniyor Genel Kurultaya dair tek cümle yok, bize diyorlarki ” siz İlçe İl Kongrelerini yapın biz sizi kukla gibi oynatacağız” hadi ordan.

İşinize gelince demokrat oluyorsunuz, işinize gelmediğinde Hitlerden daha faşist.

İlçe ve İl Kongreleri yapılacak ama Genel Kurultay yapılmayacak, bugün seçilen yöneticileri 4 Yıl önce seçilmiş Parti Meclisi Üyeleri yönetecek, niye onların bokunda boncuk mu var?

Bizde bu kafa olduğu sürece bir arpa boyu yol alamayız ve halkın umudu olmaktan her geçen gün daha fazla uzaklaşırız.

Parti Üyelerinin umudu olmaktan bile çıkıyorsunuz bunun ne zaman farkına varacaksınız?

Muharrem İnce kötü, Tanju Özcan tu kaka, Vefa Salman Yalova yı terk ediyor, Ama Eren’ler, Neslihan’lar, Zeynel’ler Baş tacı.

Faik Öztrak’a yeni soyadı önerim Faik Özcehape, Aile “Öztrak” diyerek Trakya vurgusu yapmış ama aslında Özcehape.

Aklınızı Başınıza alın ve bu genelgeyi derhal geri çekin, önümüze sandık koyulan her seçimde aday olurum, bu benim Anayasal ve demokratik seçilme hakkımdır, bu hakkımı kimse elimden alamaz, siz kim oluyorsunuz da seçilme hakkıma ipotek koyuyorsunuz.

You may also like