Anasayfa GÜNDEM Siyaset birleştirme sanatıdır

Siyaset birleştirme sanatıdır

kadirkoc

Sevgili okurlarım, İki tür siyasetçi vardır, biri halkla beraber, halk için çalışır, diğeri ise halkla beraber kazanır, kendi ikbali için çalışır.

İlk tür siyasetçi her zaman baş tacıdır, vefa bilir,sevgi bilir, saygı bilir, diğeri bu hasletleri sadece kendi piar’ı için kullanır, işin garip tarafı ise bunu kimsenin anlamadığını sanır.

Oysa o kişi aslın da mitomaniye yakalanmıştır ve tedaviye ihtiyacı vardır.

Siyaseten bir koltuğa oturursunuz, oturmasına da, sizi o koltuğa taşıyanları unutursanız, bir sonraki dönemde o koltuğu rüyanızda bile göremezsiniz, bunu da bilmelisiniz.

Hele birde sizi o koltuğa taşıyanları karalamak için tetikçi kalem kiralayıp, her 15.000 TL kaynak sağlamasına destek olursanız bu ortaya çıkar, sizi bir noktaya kiralık kalemler değil, Onbinlerce seçmen taşımıştır, Onbinlerce seçmeni size taşıyan güce karşı olursanız, gün gelir o tetikçileri bile yanınızda bulamazsınız.

Sahip olduğunuz güç, halk adına aldığınız bir güç, gücünüzü sizi dost bilenlere karşı değil, kendi egonuzu törpülemek için kullanırsanız, gücünüze güç katarsınız, yoksa yok olup gidersiniz.

Altın çamura buluşmakla değer kaybetmez, çamur altına bulaşmakla değer kazanmaz, çamura da değer katacak hünerli eller elbette vardır, önemli olan hünerli el olmaktır, kirli elleri kiralamak değil.

Birleştirme yöntemi dururken, siz yola çıktıklarınızı bile ayrıştırma yöntemini tercih ederseniz, tercih olmaktan çıkıp yok olmaya mahkum olursunuz benden söylemesi VESSELAM…

“Siyasi alan temizliği yapacağını” söyleyerek, sizi maddi bir meta olarak kullananların oyununa gelmeyin, yapacağı temizlik etrafınızdaki dostlarınızı sizden uzaklaştırmak olacaktır, ne demiş üstad “Yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değişirseniz, hem dostlarınızı hem de yolunuzu kaybederseniz”, daha ne diyeyim, sözün tamamını söyledim…

You may also like