Anasayfa Genel Siyaset bilgi birikim gerektirir

Siyaset bilgi birikim gerektirir

kadirkoc

Sevgili okurlarım, uzun yıllardır Silivri siyasetini yakından takip ediyorum, bazı isimleri çok yakından takip ediyorum.

Bunların başında önümüzdeki dönemde muhtemel CHP nin Belediye Başkan Adayı Melih Yıldız geliyor.

Sizlerin de yakından takip ettiği üzere kendisine yeri geldiğinde en sert eleştirileri yaptım, benim için en önemli kıstas demokratik olgunluk, olası bir Belediye Başkanlığında yeri geldiğinde kendisini en sert eleştirecek kişilerden biriyim, böyle bir durumda tepkisini ölçmem gerekiyordu ve ölçtüm.

Sayın Melih Yıldız insani olarak biraz küser gibi yapsa da eleştirilerimi olgunlukla göğüsledi, bu tavrıyla demokratik olgunluğunu ispat etmiş oldu.

Melih Yıldız 3 Dönemdir Mecliste adı en ufak bir şaibeye buluşmadan işini yaptı, özünde çok samimi biri olan Yıldız çok kamuoyuna çıkmıyor yada doğru tabirle halkın içine çıkmamasıyla eleştiriliyor, bu eleştiri biraz haklı bence.

Melih Yıldız aile yapısıyla Atadan dededen CHP li öyle sonradan ikbal uğruna gelenlerden hiç değil.

Melih Yıldız’ın yaşanmış bir örneği halen görevine devam ediyor Çerkezköy de, Vahap Akay da bölgenin en büyük toprak ağalarından birinin oğlu olarak Belediye Başkanı seçildi ve görevini layıkıyla yapıyor.

Melih Yıldız’ın siyasetten gelecek kazanca, ranta ihtiyacı yok, ailesinden gelen mal varlığı torunlarına bile fazlasıyla yeter.

Bilinmeyen bir özelliğini buradan ben açıklamak istiyorum, eminim açıkladığım için kırılacak ama yapılacak bir yok.

Melih Yıldız fazlasıyla hayırsever bir Meclis Üyemiz, gerçek anlamda ihtiyacı olupta Yıldız’a ulaşan asla eli boş dönmemiştir (Ben hariç) 🙂

Melih Yıldız yaptığı hayır işlerinin konuşulmasını, yazılmasını istemez ama örnek olması adına bence konuşulup yazılmalı.

GELELİM MHP YE

Bir çok konuda eleştirdim ve eleştirilerim baki ama yiğidin hakkını da yiğide teslim etmek gerek, “Kamuda devamlılık esastır” sözünün tam karşılığı Volkan Yılmaz’dır.

Sadece Volkan Yılmaz’ın yoğurt yiyişi farklı, teslim aldığı TÜRAM ı kendi anlayışına uygun olarak ta olsa daha yukarıya taşımak için elinden geleni yaptı.

Hükümet eliyle yada İBB eliyle olsun veya hayırseverler vasıtasıyla Silivri ye yaptığı katkı inkar edilemez.

Burada MHP tarihine adını altın harflerle yazdıran Zafer Yalçın’dan bahsetmeden geçmeyeceğim, bir insan hiç değişmeden, eğilmeden, bükülmeden  4 yılı geride bıraktı, Zafer Yalçın 10 Yıl önce neyse bugün de aynı, bir çokları Zafer Yalçın’ı bu yönüyle eleştiriyor oysa bilmiyorlar ki, Zafer Yalçın’ı Zafer Yalçın yapan bu özelliği.

Zafer Yalçın önümüzdeki dönem için yine derinden ve emin adımlarla çalışıyor, CHP, Ak Parti, İyi Parti kendi hizipleriyle uğraşırken Zafer Yalçın yine parsayı toplayıp önümüzdeki dönem Belediye Başkanlığını kazanmanın hesaplarını yapıyor, geçtiğimiz dönem olduğu gibi maça yine bir sıfır önde başlayacağı kesin.

İyi Parti konusu çok önemli bilgilerle yeni yazımda olacak.

 

 

You may also like