Sevgili okurlarım, Silivri siyaseti ısınmaya başladı, partilere kısaca bir bakış atarak önümüzdeki döneme hazırlanalım.

Öncelikle Ak Partiye bakalım

Osman Nuri Kabaktepe’nin İl Başkanı olmasıyla Ak Parti özellikle İstanbul da Milli Görüş gömleğini tekrar giyecek gibi görünüyor.

Bu durumun yansıması olarak Tülay Kaynarca ve Hüseyin Turan önderliğiyle bir toplantı yapıldı, toplantıya katılanlar arasında en ilginç isim Metin Karakaş olsa da, Hüseyin Turan’ın Belediye Başkanlığı döneminde ki çalışma arkadaşlarının toplanması mevcut yönetimi son derece rahatsız etti.

Metin Karakaş üzerinden Tülay Kaynarca ve Hüseyin Turan’a hak etmedikleri kadar ağır eleştiriler getirildi, oysa yapılan toplantı Ak Parti’nin kurumsal kimliğine son derece katkı vereceği gerçeği inkar edilemez.

Ak Parti’nin içeride bu denli karışık olması fazlasıyla güç kaybına sebep olacaktır.

Burada Metin Karakaş’a ayrı parantez açmak gerekir, Sayın Karakaş’ı seversiniz yada sevmezsiniz ayrı ama Karakaş’ı yok kabul ederek sağ siyasette başarılı olamazsınız, 10 Yılı geçgin zaman önce Belediye Başkan Yardımcılığı sonrası halk nezdinde karşılığı yadsınamaz gerçektir. Sayın Karakaş halen bir çokları tarafından çare olarak görülüyor, düğün ve cenazelerin gediklisi, hastası olanların ilk aklına gelen isim, böyle olunca Metin Karakaş gerçeğini inkar edemezsiniz, diyerek Ak Parti konusunu kapatıyorum.

Gelelim Cumhuriyet Halk Partisine, İlçe Başkanı Berker Esen son derece iyi niyetli ve çalışıyor ama maalesef tecrübesizliği halen handikap oluşturmaya devam ediyor, gençlik kollarından gelen bir kaç arkadaşının etkisinde kalmaya devam ediyor.

İlçe Başkanının basın işlerini takip eden arkadaşlar fotoğraf açısını tutturmayı dahi başaramıyorlar, son 9 Eylül tarihinde yapılan paylaşım polemiklere sebep oldu, burada polemik çıkaranı değil, polemiğe sebep olanları suçlamak gerek, devasa bir bir Volkan Yılmaz portresi altında kalmış Berker Esen görüntüsü iş bilmezliğin daniskasıdır.

Özcan Işıklar’ın Ekrem İmamoğlu’nu temsilen Balkanlara açılması ise bazı kişileri son derece rahatsız etti, geleceğe dönük planları olanlar yok saydıkları Işıklar gerçeğini görerek pozisyon alacaklardır, İmamoğlu Özcan Işıklar’a verdiği payeyle siyasette vefa örneğini sergiledi.

İyi Parti karıştırılmak isteniyor, Refik Bek göreve geldiğinde partiye çok önemli bir ivme kazandırdı, yılların verdiği tecrübeyle üye anlamında partisini büyüttü, son dönemde gizli bir el sanki partinin içinde dolaşıyor.

Refik Bek’ten beklenen tecrübesiyle o eli tespit etmesi ve kangren olan konuları kesip atması.

MHP ye gelecek olursak, İktidarın nimetleri parti içindeki tartışmalara set olsa da, partinin en önemli sorunu büyüyememek, Zafer Yalçın önümüzdeki seçimde iddialı olmak istiyorsa yeni stratejiler geliştirmeli, sadece Volkan Yılmaz üzerinden siyaset üretme çabası bir noktadan sonra tıkanacaktır.

Büyük Birlik Partisi ise ittifak ortağı olmanın nimetlerinden yararlanma noktasında son derece zayıf, Ramiz Aksu çalışkan ve elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor

DSP ise 2019 seçimlerinde yakaladığı ivme, saman alevi görüntüsünden kurtulamadı, bundan sonrasında etkin olma şansı yok denecek kadar az.

Gelecek Partisi Metin Karakaş’ın varlığıyla kazandığı ivmeyi, son derece başarısız İlçe Başkanı seçmiş olmanın handikapıyla sürdürüyor, yönetimde bulunan ve istifa eden bir çok yöneticinin iddiaları ise yenilir yutulur cinsten değil, bu iddialar açığa çıkıp içlerinde birisi bile gerçek çıkarsa Sayın Beyatlı bırakın İlçe Başkanı olarak kalmayı Doktorluk mesleğini bile yapamaz hale gelir.

Saadet Partisi her zamanki gibi derinden çalışıyor, parti disiplini içerisinde hareket ediyor, dışarıya bilgi sızdırmakta son derece ketumlar.

Önümüzdeki günlerde her siyasi partiyi detaylı olarak ele alacağım, şimdilik bu kadar…

Huryol Haber