Anasayfa Köşe Yazarlarımız Silivri Polisi itiraf etti

Silivri Polisi itiraf etti

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri’de huzur toplantısı  düzenlendi, aslında  ne kadar huzursuz olmamız  gerektiğinin itirafı  gibiydi bu toplantı.

Toplantıya katılanların ortak görüşü uyuşturucuyla mücadele, soru cevap kısmında bunu çok  net gördük. Ilçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk bazı  veriler sundu, keşke  bu verileri bilmeseydim de polisimiz elinden geleni yapıyor diyebilseydim.

Taner Ertürk ‘1496 gram uyuşturucu, 280 adet te uyuşturucu hap yakalandı’ dedi, ben şimdi  sokağa  çıkayım  akşama  1 kg uyuşturucu bulurum. Yine Mudurumuz diyor ‘472 kişi uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla göz altına alındı, 412 kişi savcılık talimatıyla serbest, 9 kişi savcılıkta serbest bırakıldı, 12 kişi adli kontrol uygulanarak serbest, 17 kisi tutuklandı ‘ şimdi  bu verilere baktığınız da Polisimizin ne kadar yetersiz olduğu  net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Savcıların  hangi şartlarda  tutuklama kararı  verdiğini  biliyorum, uyuşturucu konusunda somut net delil arıyor savcılarımız, oysa  Polis 472 kişiyi uyuşturucu ticareti suçlamasıyla gözaltına alıyor lakin elinde delil anlamında birşey  yok, ben şundan  eminim ki bu 472 kişinin  en az 300 ü başkalarına uyuşturucu temin ediyor, kanunlarımızda başkalarına uyuşturucu teminide ağır suç katagorisinde ama Polisimiz bunu delillendiremedigi için kişiler serbest  bırakılmış. Sayın  Müdürüm elinizi vicdanınıza koyun düşünün sizce bu Polislerimize başarılı  diyebilirmiyiz.

Bir diğer  konu içicilerin muhbir gibi kullanılması, Sevgili Müdürüm buna kesinlikle onay vermeyin, içici olan işine gelmeyeni ihbar eder, işine  geleni ise asla size bildirmez, kafası  dumanlı  birinin normal düşünmesini  beklemeyin, bu konuda  önce  Polisleri eğitin, Polis içici psikolojisini bilmeli yoksa her yüz kisiden ancak 3 ü tutuklanır.

Bu soruları orada size sorabilirdim lakin ortam buna musait değildi.

Bir diger konu ise sevgili Müdürüm, eğlence  mekanları, Silivri Belediyesi Halkın huzuru için  ‘gece 03 ten sonra açık  eğlence mekanı olmayacak’ diye karar aldı, bu kararı uygulaması gereken ise kolluk kuvvetleri, maalesef kolluk kuvveti görevini  eksik yapıyor denetleme  görevini  yerine getirmiyor, bölgemizde eğlence  mekanı  yok ki sigara içilmesin, bu konuda da görev  size düşüyor.

Sayın  Müdürüm, size bir teklifim var, bir akşam  benimle beraber eğlence mekanlarını gezelim, sizi arkadaşım olarak lanse ederim, bu dediklerimin ne kadar  gercek olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Sayın  Müdürüm çürük elma her meslek dalında çıkar, bu çürük elmaları temizlemek istiyorsanız, ben yanınızda  olacağım…

Biraz daha detay istiyorsanız bunları gelip yüzünüze anlatabilirim, eminim ki siz verdiğim  mesajları aldınız, bundan sonrada çalışmalarınızı yakından  takip etmeye devam edeceğim.

Jandarma komutanımıza ve personeline ise sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum, ellerinden geleni fazlasıyla  yaptıklarına şahidim Allah razı olsun, ayaklarına taş  değmesin…

You may also like