Anasayfa Köşe Yazarlarımız SİLİVRİ %70/ İBB %53

SİLİVRİ %70/ İBB %53

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bazen öyle şeyler olur ki, sizin bir çaba içinde olmanıza gerek kalmaz, Silivri de olan tam olarak budur.

Belediye başkan adayları netleştikçe bu durum daha net ortaya çıkacaktır. Cumhur ittifakı adına Aday olan Binali Yıldırım ve Volkan Yılmaz, aday olduklarında içimize bir ferahlık geldi, sanki naneli şeker yedik. mevcut durum İBB için %53 İmamoğlu üstünlüğü gözüküyor, Silivri de ise mevcut Başkan ve Cumhur ittifakı adayı karşılaştırıldığında %70 lik üstünlük net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Özcan Işıklar tatile çıkıp, 1 nisan günü Silivri’ye dönerse alacağımız sonuç bu olur, ama Işıklar bu işi fazlasıyla ciddiye alıyor oy oranını Türkiye rekoruna götürme niyetinde, %80 lik oran şaşırtıcı olmayacaktır.

Bu sonuç ancak şöyle değişebilir, Silivri bürokrasisi ve Emlakçısı, yani rant tabakası, yani kaymak tabakası  oy kullanırsa sonuç tam tersi çıkabilir.

Kavga başlamış vaziyette, akp içinde çok ciddi tartışmalar var, özellikle partinin Kürt seçmeni yol ayrımında, meclis üyelikleriyle bunu ne kadar engelleyebilirler göreceğiz, hatta bazı kişilere ” ses çıkarmayın biz bu seçimi zaten kaybettik, mecliste üye sayımız eksilmesin, seçilecek yere hiçbir MHP li koyulmayacak, zaten Başkanlığı kaybettik meclisi koruyalım” söylemine geçmiş durumdalar.

Akp nin Silivri de ağırlıklı iki kanadı var, bir tarafı Doğu bölgesi, diğer tarafı ise Karadeniz bu iki kanadın da amacı mecliste etkin olabilmek, işin en ilginci ise bu iki kanat ta belediye başkan adaylarına oy verme niyetinde olmaması.

Akp genel merkezi kamuoyu araştırması yapmaya devam ediyor, bu bahsettiğim ve daha bir çok sebepten dolayı mevcut adayı geri çekerse kimse şaşırmasın.

Tayyip Erdoğan hassas olduğu bir çok konu mevcut, Cumhur ittifakı adayını geri çekmesine sebep olabilir.

Akp Silivri Ankara ya dosya taşımaya devam ediyor, ne derece etkili olacaklar göreceğiz.

Önümüzdeki süreç şaşırtıcı gelişmelere gebe, Mutlu Bozoğlu tüm iyi niyetine rağmen “artık yeter” diyebilir, çok yakın zamanda Mutlu Bozoğlu na çok yakın bir bürokrat, parti içi dengeler adına feda edilip görevden alındı.

Bir çok eski ilçe yöneticisinin görev yaptığı kurumun başına atanan kişi gördüğü usulsüzlükleri rapor ettiği için uzun zamandır baskı altına alınmıştı, Mutlu Bozoğlu İlçe Başkanı olduğunda rahatlayan bu kişi en sonunda kurban edilerek merkeze çekildi.

bakmayın fotoğraf çekilirken atılan gülücüklere, akp parti içi dengelere bir kurban verdi, ikincisi Adayları olursa şaşırmamak gerek.

You may also like