Anasayfa Köşe Yazarlarımız Silivri nasıl “iyi” olur!

Silivri nasıl “iyi” olur!

kadirkoc

İyi partiye destek olmayacağımı belirtmiştim, buna rağmen başarılı olmalarını isterim.

Çok yanlış ve ani bir kararla Silivri ilçe başkanı atanan Mustafa Altınkök, doğru bir adımla ilçe başkanlığı ataması durduruldu. Bana göre çok yanlış bir atamaydı ve bu yanlıştan dönüldü.

Hal böyle olunca ilçe başkanı olmak isteyenler yeniden kulis çalışmasına başladılar. Bu durum bile iyi partinin başarılı olacağının göstergesi sayılabilir.

Mevcutta üç aday öne çıkıyor, Erdinç TABAK, Ozan ERSARAÇ, ve Refik BEK isminden birisi ilçe başkanı olacak gibi duruyor.

Bende buradan yola çıkarak yorum hakkımı kullanacağım, Erdinç bey tecrübeli bir siyasetçi dyp kökenli ve mhp kökenliler tarafından destek verilmiyor, yeni bir parti için oldukça yaşlı, çok fazla efor isteyen koltuk için yetersiz kalma ihtimali fazla.

Bir diğer aday Ozan bey mhp kökenlilerin fazlasıyla destek verdiği bir aday. Yaşının genç olması en önemli avantajı gibi görünse de, tecrübe olarak ilçe başkanlığı için yetersiz kalabilir, dyp kökenliler için kabul edilmemesi bir başka etken.

Bir diğer aday Refik beye sıra gelince, aslında kendisiyle en fazla didişen, yeri geldiğinde en ağır eleştiren insanlardan bir tanesiyim. Bu durum gerçeklere gözümü kapatmama asla engel olmamalı diyerek Refik beyi analiz edeceğim.

Refik bey anap ilçe başkanlığı, İstanbul il genel meclis üyeliği yapmış gazeteci bir arkadaş, dyp ve mhp kökenlilerin güç sınaması yaptığı bir oluşumda iki tarafında kabul edebileceği birisi,  tecrübe olarak, uzlaştırıcı yapısı itibarıyla partiyi bir arada tutabilir diye düşünüyorum. Siyaset tecrübe, öngörü işidir.

Refik beyi öne çıkaran yazımdan dolayı belki eleştiri alacağım, en sert eleştirdiğin adamı bugün bu göreve layık görüyorsun diyebilirsiniz, ben kimseye ne yakınım, ne uzağım, inandığım şeyleri yazarım, bir diğer konu bazıları Refik beyi Tülay Kaynarcanın adamı diyor, bazıları ise Özcan IŞIKLAR’ın adamı diyor. Beyler hem Tülay’ın hem Özcan’ın adamı olunmaz. Elmayla Armut’un yanına karpuz koymaya benziyor bu söyledikleriniz.

Sert üsluplu bir yazarım, bu sertliği sayın bek üzerinde de fazlasıyla uyguladım, buna rağmen asla bel altı yada hakaret vari cevap almadım. Bana bile tahammül eden Refik BEK, iyi parti ilçe başkanlığını gelirse hem dyp kökenlileri hem de mhp kökenlileri toparlayacaktır.

Evet ben Kadir KOÇ olarak iyi partiye destek olmayacağım, ama başarılı olmasını da istiyorum…

Merkezde mevzi almış iyi partiye ulusumuzun ihtiyacı var.

You may also like