Anasayfa Köşe Yazarlarımız Silivri Mahkemelerin de tiyatro devam ediyor

Silivri Mahkemelerin de tiyatro devam ediyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, 3 gündür Gazeteci , CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem’in davası için Silivri Cezaevi yanında bulunan adliyedeydim. Yaklaşık 10 yıldır buradaki davaları yakından takip eden birisiyim, çok çeşitli davalar izledim, ama dün ara karar verilen gibisini görmedim.

Turan Ababey isimli şarlatan, Emre Erciş gibi tiyatrocuların başrol aldığı bir tiyatro izledik, buna savcı ve hakimlerin figüran olarak katılmasıyla oynanan oyun dramdan komediye dönüştü.

Sayin Cumhurbaşkanının “iddaa sahibi, iddiasını ispatla yükümlüdür” sözünü düstur olarak kabul ederek söylüyorum, iddiaa sahibi yani savcılık makamı, gizli tanık, tanık, ve sanık olarak orada bulanan Turan Ababey üzerinden iddiaaname düzenledi, tamamen soyut iddialar üzerinden yargılama yapılıyor, iddiasini somutlastirmasi gereken savcılık Makamının iddiaları ikinci gün çöktü, Turan Ababey isimli şarlatan yaptığı suçlamaları bırakın ispat etmeyi, iddialarının arkasında bile durmadı. Mahkeme salonunda bulunan bizler ” artık Eren tutulamaz” dedik, az çok hukuk bilgimiz var ve kamu vicdanını temsil ediyoruz…

Bir diger sanık, tanık Emre Erciş ise tiyatro oynamaya gelmiş, çok şey anlatıyor gibi görünüp hiçbir şey anlatmadı, polis muhabiri olan bu kişi şaibelerle dolu hayat sayfasına bir yenisini daha ekledi.

Mehmet Bozkurt adlı sanık gazeteci ise belgeli ispatlı açıklamalar yaptı…

Tuskon adlı hain yapılanmaya gitti denilen Eren Erdem’in gitmediği, hatta oraya gittiği için Turan Ababey isimli şarlatanla tartıştığı ortaya çıktı, yine çikolata kutusundan cd ler çıktığını iddia eden Turan Ababey “ben cd leri görmedim” dedi, Mehmet Bozkurt isimli gazeteci bahsedilen çikolata kutusunun resmini mahkeme heyetine sundu, yukarıda bahsettiğim bu iki suçlama Eren Erdem’in en önemli tutuklanma gerekçesiydi, tamamen altı boşaltıldı…

A haber adlı tetikçi kanal, Turan Ababey adlı şarlatana “Eren Erdem’e iftara atmasını” teklif ettigini Turan Ababey itiraf etti, bunlarda kayıtlara geçmiş oldu.

Bir insanın hayatını karartmak için gereken, bir şarlatan, bir tiyatrocu, 3 tanede figüran yetiyor, adına dram koyup sahne sonunda izleyiciye komedi izletirseniz tiyatronuz kapanmak durumunda kalacaktır ama 10 yıldır Silivri tiyatroları devam ediyor!

Eren Erdem ismi kamuoyuna mal olmuş bir isimdir, boyle olunca yaklaşık 10 avukat müdafi oldu, 10 avukatında cok boş olduğu ortaya çıktı, Baro avukat tayini yapsaydı Savunmasını Eren yapacak belkide tahliye edilmiş olacaktı!

Avukatlar mahkemeye yeni tanıklar sunacağını beyan etti, mahkeme ise tutukluluğun devam gerekçesinde, “tahliye edilecek tutuklu sanığın mahkemede ifadesi alinacak yeni tanıklara sirayet edebileceği” gibi gerekçe sunmalarına sebep oldular, davanın siyasi olduğunu iddia eden avukatlar, yani tanıklar sunacağız diyerek mahkemenin eline koz vermiştir. ( ben o davada yargılanıyor olsaydım dün o avukatların tamamını azletmiş olurdum)…

Dava siyasi dava ise yeni tanık sunmanız aptalca bir tavırdır, bana göre avukatlar maddi hata yapmıştır…

Konunun özü ise tiyatronun ikinci perdesi 7 Ocak ta Çağlayan adliyesinde olacaktır…

You may also like