Anasayfa GÜNDEM Silivri Belediyesinde neler oluyor

Silivri Belediyesinde neler oluyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bu yazıyı yazmak, yazmamak arasında çok gidip geldim, sonunda yazmaya karar verdim.

Silivri Belediye Başkanı olarak Volkan Yılmaz seçildi, personel dahi umutluydu, Volkan Yılmaz’ın “insancıl, katılımcı bir anlayışla Belediyeyi yöneteceğini” umut ediyordu.

Geldiğimiz bir buçuk yıl sonunda, işlerin öyle olmayacağı personel tarafından anlaşıldı. Yönetici anlamında gözle görülür bir değişiklik yapılmamış görülse bile, işin aslı öyle değildi.

Başkanlık katında ki kaynağım, bir çok olaya yakın tanık olunca benimle konuşmaya karar vermiş “Kadir bey huzur bizden uzaklaştı, biz huzurdan uzaklaştık” diye söze başladı.

“Belediye Başkanımız, 300 civarı personel ilavesi yaptı, bu personel neye göre alındı kimse bilmiyor. Ak Parti’den aktif yönetici alınmaması ilke olarak benimsenmiş, Belediyedeki mevcut kadro yapısı tanınmadığı için yeni yönetici kadro seçmek adına 300 kişi alındı. Yılbaşından itibaren bu kadro içinden sadakat sahibi yönetici seçilerek, kadro temizliği yapılması planlanıyor.” diyerek yakından izlenimlerini anlattı.

“Belediye Başkanımız fazlasıyla agresif, kimse neye sinirlendiğini anlayamıyor, personeli aşağılamaktan, yeri geldiğinde hakaret etmekten geri durmuyor, hatta bazı arkadaşlara sinkaflı sözler söylediği oluyor, bu durum bizleri fazlasıyla rahatsız ediyor çünkü “sıra ne zaman bize gelecek” düşüncesinden kendimizi alamıyoruz” diyerek huzursuzluğun sebebinin Belediye Başkanının tavrının olduğunu iddia etti.

Sayın Volkan Yılmaz’a geçmişte çok yakın olan birkaç isimden daha benzer cümleleri duymuştum ama “Yok bu kadar değildir” diyerek ciddiye almamıştım, bu tür serzenişler artınca kamuoyuna sunulması gerektiğini düşünerek sizlerle paylaşmaya karar verdi.

Elbette bunlar iddialar gözümle görmedim, görme şanşım da yok, geçmişte Sayın Başkanın hakaretlerini ve tehditlerini almış biri olarak, “Evet Volkan Yılmaz bana bunları söyleyebildiyse, altında çalışanlara bunları söyleyebilir” diye düşünüyorum.

Merak ettiğim şey, bir buçuk yılda en yakınında bulunan insanlardan bu tepkiyi nasıl alabilirsiniz, ya bunun için özel bir çabanız olmalı, yada çift kişilikli olmalısınız.

İddia sahibinin iddialarının gerçek olup olmadığını görmek için Yılbaşından sonrasını görmeliyiz, şayet dediği gibi personel atamaları yapılırsa iddiaların gerçekliği daha net ortaya çıkmış olur.

Bu durumun gerçekliğinin ayak izleri son “Gelirler ve İştirakler Müdürlüğü” ataması gösterdi, Çatalca Belediyesi Çevre Müdürü hanımefendi, Gelirler ve İştirakler Müdürü yapıldı, 250 Bin kişilik Silivri de onbinlerce üyesi bulunan Ak Parti içinde bu Müdürlüğe bir isim bulunamadıysa burada art niyet vardır diye düşünüyorum…
Neyse iyi Pazarlar

You may also like