Silivri Faaliyette olan ANADOLU HASTANESİ hastalarının özel bilgilerini dağıttığı iddia ediliyor.

Silivri de fitnes ve Bilek Güreşi antrenörlüğü yapan Aytaç Kılıç adlı vatandaş konuyu yargıya taşıyarak suç duyurusunda bulundu, Aytaç Kılıç Anadolu Hastanesi tarafından tehdit ve yıldırma yapılmak istendiğini, bununla ilgili de ayrıca suç duyurusunda bulunduğunu belirtiyor.

Aytaç Kılıç sosyal medya hesabında şunları yazdı “

Silivri li hemşehrilerim hepimize merhabalar.Ben Silivri’ de antrenörlük yapmaktayım öğrencilerimi kan testleri kontroller için ara ara Silivri Anadolu hastanesi ne gondermekteydim.1 buçuk yıl önce başlayan bu olayda sürekli öğrencilerimin raporlarının yanında hiç tanımadığım kişilerin de bilgi raporları geliyordu, hastane ile görüştüm böyle birşey söz konusu bile olamaz hastanemiz bu konuda çok hassastır diye ezber sözler ile dönüş yapıldı hata olmuştur diye yırtıp attım.bu olay aylarca devam etti içinde benimde olduğum onlarca kişinin rapor ve belgeleri hastane tarafından 3.kisilere dağıtılıyordu. Sadece benim elime ulaşan onlarca belge var.Bunun hata olmadığı TCK 136 maddesine göre yasadışı eylem ve suç olduğu ve bu suçu kurum olarak işlemek daha da katlanmasına sebep olduğu ortadaydı.

Bunu geçtiğimiz haftalarda sağlık bakanlığı ve savcılığa taşıdım. Şu anda sağlık bakanlığı hastane hakkında soruşturma başlatmış durumda elimdeki tüm kanıt belgeleri kendilerine sundum. Ayrıca hastane çalışanlarının kişilik haklarıma saldırıda bulunarak itibarımi zedeleyici sözler ve paylaşımlar ile ilgilide savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır. 4 gün önce silivri Anadolu adı altında sahte bir hesap açılarak Anadolu hastanesi logosu ile hakkımda saldırı içerikli yazı paylaşılmıştır.

Sahte hesap ile bu paylaşımın yapılmasının sebebi ise kendilerini bu işten sıyırmak bu hesap bize ait değil sahte hesaptır hastanemizin tek bir resmi Facebook hesabı vardır ve böyle bir saldırıyı biz gerceklestirmedik denilmesi içindir.

Aşağıda paylaştığım belge ve kayıtlarda hastane çalışanlarının birlik olup hastaneyi öven beni yeren paylaşımları da kayıt altına alınmıştır.

Bu skandal ve yasadışı eylem milletvekillerine de ulaştırılmıştır, tüm kanıtlar mağdurların bilgi raporları yapılan hakaret yorumlar da kayıt altına alınarak ellerine ulaşmıştır.

Sağlık bakanlığı
Cumhuriyet savcılığı
Milletvekilleri ve şahsım olarak bu skandalın yasadışı eylemin cezasız kalmaması için sonuna kadar peşinde ve takipçisi olacağım.Yapilan tüm hukuksuz paylaşım ve sözler kayıt altına alınıp soruşturma dosyasına eklenecektir.

Tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımla…”

Bu iddialar doğruysa bu Hastanenin ruhsatı iptal dahi edilebilir, iddialara doğru dürüst cevap verilmediği sürece Anadolu Hastanesinde güvende olamayacağız …

Huryol Haber