Anasayfa Köşe Yazarlarımız Silivri akp lobilere teslim!!!

Silivri akp lobilere teslim!!!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, sonuç  itibarıyla  yapmaya çalıştığımız  şey  bölgemizde  siyasi analizler yapmak, akp Silivri Ilçe  de bizim  bölgemizin  en karmaşık  yapısı olan örgüt.

Yerliler, Karadenizliler, kürt kökenliler  olarak en az üçe bölünmüş  vaziyet te, 2014 seçimlerin de akp nin yerli Adayı  Tahir Sert, Karadenizliler ve kürt  kökenlerin  destek  vermemesine  rağmen akp tarihinin  en yüksek  oyunu  aldı. Bu iki bölge  ileri gelenleri Tahir Serte destek vermiş  olsa idi  bugün  Belediye  Başkanı akp li Tahir Sert olacaktı.

Bugün  Tahir Sert yeniden Aday Adayı  ve Silivri Dengeleri yeniden değişti, bu kez Karadeniz lobisi çok  daha etkin, Karadeniz lobisinin başındaki  adam Mustafa Saral, İlçe  Başkanlığı dahil etkisini  gösteriyor, İlçe  Başkanı  olarak Mutlu Bozoğlu’nu seçtiren  Saral, Sami Barlas’ı Aday  Adayı yaptı. Doğu  kökenlilerin  Adayı  Metin Karakaş’ın tavrı  merak uyandırıyor, 20 yıldır  Mücadele veren Karakaş  “bu dönem  benim hakkım” diyecektir.

Akp Silivri karmaşık  yapıdan  kurtulmadıkça seçim  kazanma şansı yok.

Hiçbir lobiye göz  kırpmayan  ama en fazla oy alan Tahir  Sert bu kez Aday yapılacak mı merak konusu, tepeden pazarlıklarla  Aday yapılan  Sami Barlas gibi isimler Silivri’nin  degil onu Aday yapanların  Başkanı  olur, bir  diğer  konu ise Silivri Sokağına  çıkıp  bu Aday Adayları  arasında  Sami Barlas adını  sorun 100 kişiden  10 kişi  tanımaz, “Metin Karakaş, Hüseyin  Turan” derseniz 100 kisiden 50 si tanır, “Tahir Sert” Derseniz ise 100 kişiden  90 ı köyler  dahil tanır  bilir. Akp secim kazanmak istiyorsa lobilere yüz  vermeden seçime  girmeli, rant çetelerinin  çıkardığı  Adayla seçim  kazanılamayacağını  en iyi bilen akp dir…

Binalarına  iskan almak için  Aday çıkaranların  amacı  pazarlık  yapıp  iskan sorunlarını  çözmektir…

 

You may also like