Anasayfa Asayiş Siklet farkı

Siklet farkı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri gerek doğal yapısıyla gerekse kültürüyle çok farklı bir yerleşim yeri, burada 1 hafta zaman geçiren insanlar buraya tekrar gelmeyi hep istemişlerdir.

İnsanları sıcak kanlıdır, denizi yumuşak, rüzgarı serttir.

İstanbul’un bir İlçesi olması rağmen İstanbul’a benzemez, burada komşuluk ilişkileri samimidir, kendine has kasaba kültürü yaşanır.

Burayı yönetmek için burayı tanımak gerekiyor, yeterince tanımayanlar ancak bir dönem yönetebilmişler, buranın kendine has dengeleri vardır, bu dengeleri çözmek için 5 yıl yetmez.

Silivri’nin kendi merkez köylerinden bile olsan Merkezde zorlanırsın, dışarıdan gelen insanları burada kendini ispat etmesi için on yıllar gerekir.

Bir de buranın yerel basını vardır, bunlar kendini tanımlarken “burada yerel basın çok güçlüdür” derler oysa olayın aslı çok farklıdır, bunlar mesleklerini tehdit ve şantaj aracı olarak kullandıklarından güçlü gözükme derdine düşmüş zavallılardır.

Yazılarını okuyan 100 kişi yoktur, yüz bin kişiye hitap ediyor algısı yaratarak işlerini yapmaya çalışırlar.

Oysa işin gerçeği, onlar sizin bıraktığınız yerde otlamaya devam eden koyunlar misali, gelişime kapalı, hayata at gözlüğüyle bakanlar takımıdır.

Alacakları yüz TL, bir gömlek, yada yedikleri öğlen yemekleri onların yazılarını şekillendirir.

İnternet çağı gelmiş halen “ben yerelim” diyerek dünyanın geldiği noktayı okuyamayanlar, sizlerin sorunlarını okuma şansı ne kadar olabilir ki.

Burada yazdığımız bir yazı saniyeler sonra kutuplarda okunduğu gerçeği bunlar için geçerli değil.

Yaklaşık 1 aydır canlı yayıncılık yapmaya başladım, kendilerine “yerel” diyen bu takım birkaç istisna dışında topyekün saldırmaya başladılar, gelişmeyi göze almayı beceremeyen bu zihniyet, şahsımın geçmiş dava konularını gündeme taşıyarak mal bulmuş mağribi gibi saldırıyorlar.

Bilmedikleri şey ise yargılandığım tüm dava konularını boynuma takılmış bir madalya olarak görüyorum, tek bir adi suç konusu yok, tamamen siyasi görüşlerimden dolayı yargılanmışım, bazılarında ceza almışım bazılarında berat etmişim, bu dosyaların tamamı torunlarıma bırakacağım en önemli mirastır.

Bir diğer konu ise yayına aldığım konuklar, her biri kendi alanında rüştünü ispat etmiş insanlar, Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir siyasiyi yayına alsam bunlar “dublör kullandı” diyecek kadar vizyonsuz insanlar takımı.

Yazıya nereden başladık, nereye geldik! Silivri çok güzel ve özel bir şehir, bu şehre layık olun ve gelişime ayak uydurun.

Bizler yerel olsak ta, Amazondaki ilkel kabile değiliz, koyduğumuz nokta Arjantin de anlam kazanabilir, Silivri ye hizmet onun tanıtımına katkı vermekle bile fazlasıyla olabilir.

Hadi bakayım, gelişin çocuklar…

You may also like