Anasayfa Köşe Yazarlarımız SİBESO; Alparslan ÇALIŞ!

SİBESO; Alparslan ÇALIŞ!

kadirkoc

Sibeso yeni başkanını seçecek mevcut başkan Nuray KOÇER ve Alparslan ÇALIŞ aday.

En baştan beri ben tarafım diyorum, taraf olurken yanlışı eleştirme hakkımı elimden alamaz. Ne demek istiyorum! Mevcut başkan Nuray KOÇER’i son dönemde eleştirdim, eleştirimden dolayı tepkide çektim ama bu işin doğası böyle.

Gelelim konumuza, sayın ÇALIŞ kim? Akp li olduğu ve yönetiminde bulunduğunu da biliyoruz. Sayın Çalış aday yapılarak önümüzdeki yerel seçimde esnafın desteğini almak amaç olsa da, bir anlamda bu seçim kamuoyu yoklaması işlevide görecektir. Çalış’ın alacağı oy akp’nin esnaftaki karşılığı görülmek istenmektedir.

Sayın Çalış’ın ilk basın toplantısına bakınca davet edilen gazetecilere bakınca zaten bazı şeyleri net olarak görüyoruz. Sayın Çalış akp li olduğu tescilli gazetecileri çağırmış, birde tetikçiliği Silivri kamuoyunda tasdik edilmiş isimleri çağırmış.

Bu konuda yapılan haberlere bakınca da bu gerçeği çok net olarak görüyoruz. Akp li olan gazeteci mevcut başkanla olan reklam ilişkisinden dolayı tetikçi gazeteciyi kullanarak haber yaptırıyor, tetikçi olanda görevini yerine getirmiş oluyor. Yargı sürecinden geçmiş konuyu yeniden gündeme taşımak, bununla seçim kazanma hesabı yapmak, adayın vizyonsuzluğunun göstergesidir.

Akp nin kaybetme sürecinde olduğu dönemde akp li bir başkanın sibeso’nun başına gelmesi en başta Silivri esnafına kaybettirecektir. Zaten bu gerçeği gören ve Sayın Çalış’ın listesinde bulunan kişilerde sayın Çalış’ı yalnız bırakmasından görüyoruz.

Önümüzdeki süreçte siyasetten arınmış bir aday çıkmazsa mevcut başkan Nuray KOÇER çok rahat bir seçim galibiyeti alacaktır.

Bu tespiti yapan sadece ben değilim.

Akp li olup mevcut başkanla reklam ilişkisi olan gazetecilerde bu gerçeği görüp tetikçi gazeteci kullanarak Nuray KOÇER hakkında haberler yaptırmasından bu durumu tespit edebiliyoruz.

Akp li bazı kişiler tarafından gaza getirilen Sayın Çalış bu gerçeği görüp adaylığını geri çekmesi kendi menfaatine olacaktır…

Bugün sana destek olarak görününler senin üzerinden sopa kamuoyu yoklaması derdindeler, yoksa seçim kazanamayacağından onlarda en az benim kadar eminler…

You may also like