Anasayfa Asayiş “Şerefsiz” diyebilirsin İrfan Ermiş

“Şerefsiz” diyebilirsin İrfan Ermiş

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Gazeteci İrfan Ermiş oğlunun görevine talip olup rol çalmış bana “şerefsiz” imasında bulunmuş, ben kaynağımın eksik bilgi vermesinden ve benimde yeterince sorgulamamış olmamdan dolayı bu imayı hak ettim.

Ortada somut bir olay var, rakamsal anlamda bazı hatalarım var çünkü Belediye Basın bürosu işini yapıp doğru bilgiyi Belediye sitesine koymuyor, bende açık kaynaklardan ulaşabildiğim bilgiler üzerinden yazı yazıyorum.

İrfan Ermiş “İŞTE GERÇEK” diyerek bu sözlerle beni şerefsizlikle itham etmiş Eyvallah
Değirmenköy’de 1296 parseldeki alanda 793 adet kavak ağacı Açık Artırma Usulüyle, Encümen huzurunda satışa çıkarılmış. İhaleye Can Demirel, Eres orman Ürünleri, Hikmet Beyaz, Mehmet Ali Şahin, Beyazlar Zahire, Ramiz Türkkal ve Adil Beyaz adında kişi ve firmalar katılmış.
Tam 7 kişi katılmış. Gayet rekabete, satışa ve kanuna uygun bir ihale yapılmış.
Kadir’in 18 bin TL iddiası ise düpedüz gerçek dışı. Çünkü 18 bin TL’ye değil, 150 bin Tl’ye satış gerçekleşmiş. İhaleyi alan firma ise Beyazlar Zahire.
Kadir’in 700 ton dediği bilgi de yanlış. 793 ağaç yaşına durumuna göre ortalama 400-500 ton arası ediyor.”

Soruyorum Sayın Ermiş “hikmet Beyaz, Adil Beyaz, Beyazlar Zahire kim ayrıca (Beyazlar Zahire değil,
BEYAZLAR ZAHİRE TARIM ORMAN ÜRÜNLERİ BAKKALİYE İNŞAAT MALZEMELERİ PETROL ÜRÜNLERİ TURİZM SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.) tam adını yazmamış olmakla neyi gizlemeye çalışıyorsun, yine bir benzinci çıkması rahatsız edici olabilir mi?

Ben Muhtar’ın sözlerini yazdım “Ortalama ton fiyatı 400 TL civarı 280 bin TL gibi bir rakam çıkar, ihaleye çıksa 400 TL gözüm kapalı ben verirdim, “çıkarsa” diyorum çünkü ihaleye ciktigiyla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım.” diyerek basın bürosu bilgi vermediğine atıf yaptım, ben diyorum ki, her etkinliği büyük puntolarla servis eden Belediye basın bürosu resmi hesaplarından bu ihaleyi yayınlamadı, sonucunu neden açıklamadı, ben Belediye sayfasından yada internet adresinden bu bilgilere ulaşamadım diyorum, oğlumda Başkan danışmanı değil.

İlk başta ulaştığım açık kaynak araştırmalarımın resimleri yukarıda, bugün E Belediye üzerinden encümen kararlarına ulaştım Encümen satış kararı aynen şu Şekilde, “İlçemiz, Değirmenköy Mahallesi, 1296 parsel mera vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 793 adet kavak ağacının belediyemiz tarafından 2886 Sayılı D.İ.K.’nun 45. maddesi uyarınca Açık Artırma Usulü şeklinde satışının, Kıymet Takdir Komisyonu tarafından belirlenen bedel üzerinden ihalesi için Encümenimiz 16/10/2019 tarihine rastlayan Çarşamba günü saat 10.00’da toplantı salonunda toplandı.

            İlçemiz, Değirmenköy Mahallesi, 1296 parsel mera vasıflı taşınmazlar üzerinde bulunan 793 adet kavak ağacının yapılan açık artırma usulü satış ihalesine Can DEMİREL, Eres Orman Ürünleri Amb. Nakl. Tur. San. Tic. Ltd. Şti., Hikmet BEYAZ, Mehmet Ali ŞAHİN, Beyazlar Zahire Tarım Orman Ürünleri Bakkaliye İnşaat Malzemeleri Petrol Ürünleri Turz. San. Tic. Paz. Ltd. Şti., Ramiz TÜRKKAL ve Adil BEYAZ katılmış olup istenilen evrakların da eksiksiz olduğu anlaşılmıştır. Katılımcıların encümen huzuruna çağrılarak ihalenin şartnamesi okundu. İtirazları olmadığı, şartnamenin tüm maddelerini aynen kabul ve taahhüt ettiklerini beyan ederek imzalamalarından sonra ihaleye geçildi.

            Yapılan açık artırma usulü satışı sonunda satış muhammen bedeli 62.150,00 TL olan Değirmenköy Mahallesi, 1296 parsel mera vasıflı taşınmazlar üzerinde bulunan 793 adet kavak ağacının bedelini 150.000,00 TL teklif veren Beyazlar Zahire Tarım Orman Ürünleri Bakkaliye İnş. Malz. Petrol Ürünleri Turz. San. Tic. Paz. Ltd. Şti.’nin teklifi uygun görülerek şartnamesi gereği ihalesinin Beyazlar Zahire Tarım Orman Ürünleri Bakkaliye İnş. Malz. Petrol Ürünleri Turz. San. Tic. Paz. Ltd. Şti. adına yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.”

62 bin TL fiyatı neye göre belirlendi, kerestecilikte adet üzerinden muhammen bedel belirlenmez tahmini Metreküp hesabı yapılır 793 adet ağaç tanesi kaç Metreküp ortalama, 1 kavak ağacı 1200 kg ye kadar ağırlığa çok rahat ulaşabilir, ben 850 kg ortalaması yaparak 700 ton sözünü telaffuz ettim, internete girip ton üzerinden fiyatlara bakın minumum değeri 400 TL, bu fiyat bahçede 700 Tl ye kadar çıkabiliyor.

Tekrar soruyorum, 62 bin TL muhammen bedeli neye göre belirlediniz, bu ağaçların tanesi 150 kg olsaydı 120 ton civarı olurdu, ihaleyi alan kişi zararınamı almış olacaktı, yanlış yöntemlerle iş yapıyorsunuz bunu kabul edin, 793 tane Ata Lira satmıyor kavak ağacı satıyorsunuz kardeşim.

ben Muhtara sormuşum “bana bilgi verilmedi” demiş, köylüye sordum “biz bilmiyoruz, haberimiz olmadı” demişler, bu sözleri yazmak “Kavak ağaçları 18. Bin TL gibi komik bir rakama satıldığı iddia ediliyor,” demişim, yani iddia sahibi ben değilim.

Sayın Ermiş, Belediyenin Basın Danışmanı İrfan Ermiş mi yoksa Eren Ermiş Mİ?

Yine soruyorum ” Silivriden.com, Yörüngehaber.com, CCN Medya olarak Belediyeden ne kadar reklam ücreti aldınız? yada hangi işleri Belediyeye faturalandırdınız?

Geçmiş Dönem Belediye Başkanına yakın olduğumu iddia ediyorsunuz, Belediyenin her şeyi elinizde, geriye dönük araştırma yapın Belediyeyle tek kuruşluk ticaretimi ispat edin işte o zaman ben yetim malı yiyen bir şerefsizim,, buna reklam ilişkisi dahil.
Evet İrfan Ermiş cevap ver.

Yarın kaldığım yerden devam edeceğim sevgili okurlarım

You may also like