Anasayfa Köşe Yazarlarımız Seni yol arkadaşlarınla tanırım!

Seni yol arkadaşlarınla tanırım!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, 49 yaşındayım hayatın her kademesinden geçtim, bugün sizlere tercüman olabiliyorsam en başta hayat tecrübeme borçluyum.

20 li yaşlarımı Ankara ve Marmaris te geçirdim, arkadaş çevrem bana kalite getirmeyen insanlardan oluşuyordu, alkol ve kumar alışkanlığı olan nerede akşam orada sabah eden birisiydim. O günler aklıma geldikçe pişmanlık duyuyorum.

30 lu yaşlarda Silivri’ye geldim, ilk geldiğim de yine ayni alışkanlıklarım vardı, hayatımın her döneminde politik oldum ve çok okudum buna rağmen kötü alışkanlıkları bırakmadım, Ulus kurtarma peşindeyken daha kendi hayatını kurtaramamış olmak ilginç ti benim için, kendimle tezat oluşturuyordum.

33 yaşında kumar illetinden kurtuldum, alkole sınırlama getirdi, kumar illetinden kurtuldugum da daha fazla boş zamanım olmaya başladı, ben daha çok okuyup araştırmaya başladım, zamanım yine fazla geliyordu, daha fazla politik konulara zaman ayırdım, nerede hakli bir eylem varsa yanlarında oldum, zulüm kimden gelirse gelsin benim düşmanım oldu, kah başörtülü öğrencilerin eylemlerine destek oldum, kah Cumartesi annelerinin. 2.5 yil boyunca Silivri direniş çadırına destek verdim, Tam Bağımsız ve Özgür Türkiye için mücadele verdim, vereceğim.

Bir cok hata yapmış birisiyim Ama bir çok ta doğru yapmış biriyim, hatalarımdan Allaha sığınırım, Sevaplarimi ise Allah kabul etsin, hayatım boyunca mazlumun hakkını yemedim yiyenin de karşısında oldum, zalime karşı zalim olmaktan da çekinmedim, çekinmeyeceğim.

Sevgili okurlarım bugün bunları yazmak geldi içimden.

Önümüzde yerel seçim var, Ülkemizin bekaa sorunu varmış, bizi bu bekaa sorununa kim getirdi? benim yaptığım gibi öz eleştiri yapiyormusunuz? Bir de ittifaklar var demokratik sistem gereği partiler işbirliği yapıyor, biz Silivri ölçeğinde eski bir HDP li kardeşimizi yanımıza aldığımızda pkk lı oluyoruz, Memleketin bilmem neresinde 3.000 HDP üyesi akp ye geçince Vatanseverlik oluyor, “hadi ordan densizler”

Bir de araya sıkışan Adaylar var, bu Adayın kurmaylarından bir tanesi dün bana “Bu kişi ne kadar maaş alıyor, bu arabayı nasıl aldı, bu evleri nasıl aldı” diye sordu, cevabı verdim bildiğim kadarıyla, bende şu soruyu kendisine seçim kampanyalarının kaç tl olduğunu” sordum “1.Milyon tl civarı” dedi bana göre çok fazla ama neyse, “5 yılda 600 bin tl alacak biri neden 1.milyon masraf yapar” diye sorduğumda verebilecek mantıklı cevap bulamadı.

Bu Adayımıza maddi manevi destek olanlara bakıyorum ya Özcan Işıklar’dan menfaat temin etmeye çalışıp amaçlarına ulaşamayanlar yada azılı akp sempatizanları, yahu kardesim “ben akp gençlik kollarındayım” diyen genç neden sizin broşürlerinizi dağıtır?

Hayatı sol partilere küfür ederek geçen iş insanı size neden maddi manevi destek olur?

Hayatı boyunca sol’a küfreden kıçı kırık gazeteci neden sizi över? Elinizi başınızın arasına alıp düşünün, siz düşünmezseniz bu halk bunu düşünecek zeka seviyesine sahiptir. Gereken dersi sandık sonuçlarıyla alacaksınız,  SIZI YOL ARKADASLARINIZDAN TANIYORUM BEYLER!

You may also like