Anasayfa GÜNDEM Sen Üniversite’ye karşımısın Mutlu Bozoğlu

Sen Üniversite’ye karşımısın Mutlu Bozoğlu

kadirkoc

Sevgili okurlarım, kısır tartışmaların içinde boğuluyoruz, bir taraf “Peşkeş” cümlesinden yola çıkıyor, diğer taraf “Siz Fabrika istemiyormusunuz” sözlerine sığınıyor, her ikisi de sığ tartışma ve polemikten öte değil.

Çözüm noktasında olması gerekenler, sorun yaratmaktan öteye geçemiyor.

Madem siyasetçiler çözümden uzak, çözüm noktasında bir fikir sunma görevini alıyorum.

Herkes yatırım yapılması konusunda fikir birliğinde, yerin yanlışlığı konusunda da hemfikir.

Bu yer Üniversite yeri, gelin ortak bir payda da buluşalım, Fabrika yapılsın, tahsis edilsin, ama hazır fırsat elimize gelmişken Üniversitemizde olsun.

Neden Üniversitemiz olsun? Çünkü yapılacak Fabrika içinde Üniversiteye ihtiyacımız var,bu fabrikanın nitelikli iş gücüne ihtiyacı olacak, bunun yolu da Üniversiteden geçer.

“Tayyip Erdoğan Tarım ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi” adını bile koydum.

Sayın Mutlu Bozoğlu, sen böyle bir Üniversiteye karşımısın, yada isminde rahatsız olurmusun?

Tarım Lisemiz hali hazırda var, bölgemiz tarıma dayalı ekomomi ağırlıklı, şimdi Dünyada bile ender bulunan sağlık üzerine bir fabrika bölgemize yapılıyor, bunu fırsata çevirelim, Silivri’mizi Tarım ve sağlık konusunda Türkiye’nin gözbebeği haline getirelim.

Yapılacak Fabrika teknik eleman sorunu yaşayacağı bir gerçek, o zaman bunu da giderecek bir çözüm le Sayın Cumhurbaşkanına gidelim, emin olun Sayın Cumhurbaşkanı memnun olacaktır.

Sevgili Volkan Yılmaz, Marka Şehir söyleminizin altının dolmasını istiyorsanız, Mutlu olmamızı sağlayacak bu çözümü göz ardı etmeyin, Mutlu Bozoğlu’nun vereceği katkıyla şehrimize vizyon koymuş olacaksınız.

Kısır polemikleri bırakalım, geleceği hep beraber kuralım…

You may also like